Zaujímavé nápady, ako spestriť kúpeľňu

http://www.toppstiles.co.uk

Už dlhšiu dobu sa zamýšľate nad tým, ako vyzdobiť steny vašej kúpeľne, no výnimočný nápad neprichádza? Pozrite sa na pár inšpirácii, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa.

Veľkolepé zrkadlá
Zrkadlo patrí k základným doplnkom každej kúpeľne, kde skvelým spôsobom vyplní prázdne steny. Moderné prevedenie zrkadiel pôsobí taktiež umeleckým dojmom. V závislosti od ich veľkosti, dokážu vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru, čo je ich hlavná výhoda. Tak aj menšie kúpeľne zrazu vyzerajú väčšie. Ak kúpeľňu aj správne osvetlíte, bude vyzerať príjemne vzdušne, jasnejšie a ešte viac priestrannejšie.

Roztomilé samolepky
Bežne sa využívajú hlavne v kúpeľniach s malými deťmi. Náhodne umiestnené kdekoľvek na stene, môžu mať vzor detských obľúbených zvieratiek, kreslených postavičiek, písmeniek, autíčok alebo stromčekov. Samolepky sa jednoducho nalepia aj odlepia, preto ich môžete pomerne často striedať, keď deti stratia záujem. Dôsledne nalepené samolepky budú pôsobiť ako skutočné maľby, ktoré pekne ozdobia celú stenu.

detske_samolepky

www.etsy.com

Elegantné dlaždice
K dispozícii sú v naozaj širokej škále vzorov, farieb, štruktúry aj veľkosti. Umiestniť sa môžu nielen na stenu ale tiež na podlahu. Dlaždice podľa individuálneho vkusu, sa dajú použiť na celú kúpeľňu alebo ich môžete kombinovať. Tradičnou a zároveň skvelou voľbou je keramická dlažba. Je odolná voči vode aj chemikáliám, zabraňuje vlhkosti stien, je jednoduchá na údržbu a má neobmedzenú životnosť.

dlazdice_a

http://www.toppstiles.co.uk

Využitie písmen
Steny kúpeľne ozdobené umeleckým písmom, zbožňujú deti aj mládež. Rôzne citáty a výroky okrem spestrenia steny, prinesú aj spomienky s nimi spojené.

napisy_v_kupelni

http://tradingphrases.com

Tradičné tapety
Sú populárnym prvkom pri zdobení akejkoľvek steny. No pri zdobení kúpeľňovej steny treba brať do úvahy druh tapety. Kvôli vysokej vlhkosti. Bežne sa používajú vinylové a sklovláknité tapety rozličných vzorov a farieb. Ľahko sa udržiavajú, vydržia niekoľko rokov a viete si ich nalepiť aj sami. Dôležité je, aby tieto tapety zniesli dlhodobú vlhkosť.

tapeta_vzorovana

http://www.grahambrown.com

Vynikajúce drevo
Drevo prinesie do kúpeľne pocit tepla, útulnosť aj vôňu. Použiť drevený obklad môžete na celú stenu alebo vytvoríte rám z drevených kusov. Takýto obklad rovnomerne zakryje všetky nedostatky, ktoré sa na stene vyskytujú. Starostlivo však treba vybrať správne drevo do kúpeľne. Malo by byť husté, prirodzene olejnaté, vhodné do vlhkého prostredia. Drevený obklad v kombinácii s kovom, kameňom, sklom alebo klasickými dlažbami, vytvára celkový moderný vzhľad kúpeľne.

drevena_stena

http://www.jasonballinteriors.com

Kovová výzdoba
Nástenné kovové umenie poslúži nielen ako výzdoba ale tiež ako praktický doplnok. Veď v kúpeľni sa používajú rôzne držadlá, háčiky alebo tyče na zavesenie uterákov a oblečenia. Údržba kovového nástenného umenia vám nezaberie veľa času a tiež pekne dotvára vzhľad. Ideálne je zadovážiť si prvky z hliníka alebo nerezu, ktoré nebudú vo vlhkom prostredí korodovať.

drziak_kovovy

http://www.lightinthebox.com

Štýlové rámovanie
Pokiaľ vám vyhovuje často meniť témy v kúpeľni, tento spôsob dekorácie je určený pre vás. Zarámované obrazy či snímky na stene môžete nahradiť kedykoľvek. Uplatníte tak svoju kreativitu a budete sa odlišovať od bežných dekorácii, ktoré sa v kúpeľniach vyskytujú. A je to aj lacná záležitosť.

zaramovany_obraz

http://www.framedcanvasart.com

Mnohé umelecké doplnky či dekorácie dodajú každej kúpeľni pútavú eleganciu a súčasne poslúžia pre praktické účely.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.