Polkruhový stôl – elegantný kúsok nábytku

http://www.1stdibs.com

Polkruhový stôl s dlhoročnou históriou je jedinečným bytovým doplnkom. Populárnym sa stal už v roku 1750 vo Francúzsku. A obľúbený je aj dnes.

Vďaka svojmu tvaru sa ideálne postaví až tesne k stene. Najčastejšie je to miesto v hale, predsieni a chodbe. Priamo nad stôl môžete umiestniť zrkadlo či vkusný obraz. Tým, že sa stôl nachádza blízko dverí, poslúži vám ako odkladací priestor pre kľúče, peňaženku, poštu, kabelku alebo slnečné okuliare. V zimných mesiacoch aj pre rukavice. Úložný priestor týchto stolov je tvorený zásuvkami a policami.

detail_stôl

http://www.1stdibs.com

Výhodou je univerzálnosť a menšie rozmery, kvôli ktorým je stôl dostatočne spratný aj v priestorovo menších domácnostiach. Klasický polkruhový stôl stojí na troch až štyroch nohách. Zabezpečujú tak jeho stabilitu. Dve sa nachádzajú pri stene, z každej strany a tretia noha je umiestnená v strede oblúka.

Kvalitný mahagón, orech alebo saténové drevo, sú materiály použité na ich výrobu. Na niektorých starožitných kúskoch sú veľmi pôsobivé vzory, ktoré sú vykladané, vyrezávané, majú kvetinové motívy, oblúčiky alebo kónické nohy. Zakomponované do výzdoby môžu byť tak isto aj kovové prvky. Pri kúpe polkruhového stola si všimnite, jeho spojenie. Malo by byť zabezpečené skrutkami alebo vystuženými kolíkmi. Lepené drevo môže po čase zlyhať a spôsobiť nestabilitu stola. Zadná časť stola, ktorá sa najviac opiera o stenu musí byť kvalitná.

Kúpou tohto elegantného nábytku jednoznačne pútavo aj prakticky ozdobíte svoju domácnosť.

stôl_polkruh_2

http://www.1stdibs.com

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.