Praktické nápady pre malú spáleň

http://www.potterybarn.com

Tiež ste si vysnívali priestrannú a veľkú spáleň, no v skutočnosti ju máte o čosi menšiu? Vo väčšine prípadov, nie je možné fyzicky zväčšiť veľkosť ktorejkoľvek miestnosti, preto máme niekoľko tipov.

Neporiadok v malej spálni môže spôsobiť, že izba bude vyzerať ešte menšie, než v skutočnosti je. Preto udržaním poriadku a čistoty, sa budete podstatne jednoduchšie pohybovať po celej jej veľkosti. Nuž a keďže je izba malá, upratovanie vám nezaberie veľa času. Upratujte ju tak často, ako to je možné, aby sa vám v nej zbytočne nehromadili veci aj také, ktoré tam nepatria.

Pokiaľ nemá vaša pohodlná posteľ nožnú dosku, ušetríte potrebný priestor. Ak ju má, pouvažujte nad jej zložením. Je to mohutný kus dreva, ktorý by mohol zbytočne zavadzať.

Zamerajte sa na kúpu vhodného nábytku. Neváhajte pomerať steny a rozhliadnite sa po nie príliš hrubom a masívnom nábytku. Tiež by nemal byť nejako extra tvarovaný a zasahovať do voľného priestoru. Skvelým riešením bude aj kúpa multifunkčného nábytku. Väčší pocit zo spálne vám určite zabezpečí zmenšená či už posteľ, nábytok ale aj lampy. Tie si mimochodom môžete prakticky nainštalovať na stenu.

spalnove_deky

http://www.potterybarn.com

Namaľujte si strop malej spálne svetlou farbou a izba nadobudne iný vzhľad. Budete mať pocit, že strop je vyšší, než naozaj. Ak však zvolíte tmavé farby, izba bude pôsobiť kratším dojmom, než v skutočnosti.

Aj keď je to moderné, nechajte televízor v obývačke. V spálni vám zbytočne zaberie miesto a váš spánok bude narušený. Radšej si v spálni doprajte oddych a kvalitný spánok.

Pri dekorácii spálne použite jednoduché vzory, prvky a svetlé farby, ktoré priestor opticky zväčšia. Prikrývky či deky s veľkými a výraznými vzormi budú pôsobiť rušivo.

Ak chcete odvrátiť pozornosť od malej veľkosti spálne, umiestnite na stenu vkusné umelecké dielo, fotky alebo iný kus umenia.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.