Rozliaty lak na nechty a koberec

http://www.koberce-bakero.cz/en

Poznáte to. Rozhodli ste sa spraviť si domácu manikúru, všetko ste si prichystali a zrazu máte lak nedopatrením rozliaty po vašom krásnom koberci. Čo teraz? Len žiadne rozčuľovanie a paniku. Existuje niekoľko spôsobov, ktoré vám pomôžu škvrny odstrániť celkom ľahko.

Odlakovač na nechty
Úlohou akéhokoľvek odlakovača je čo najlepšie odstrániť lak z nechtov. Rovnakým spôsobom tento lak môžete odstrániť aj z koberca. Použite predovšetkým bez acetónové odlakovače, ktoré nevytiahnu farbu z koberca. Pretože farby na koberci najskôr vyblednú pri čistení odlakovačom obsahujúcim acetón. Pred použitím vyskúšajte na nejakej skrytej časti, či je tento odlakovač vhodný pre váš koberec. Pomocou papierového obrúska, bavlnenej látky aj čistej handričky naneste odlakovač na škvrnu. Len pritláčajte ale netrite po koberci aby sa textúra koberca nepoškodila. Takto pokračujte pokým sa lak nezačne uvoľňovať z povrchu. Následne toto miesto umyte vodou a mydlom. Nechajte uschnúť. Samozrejme táto metóda je vhodná pri odstraňovaní čerstvo rozliateho laku. Starý zaschnutý lak už tak ľahko vyčistiť nepôjde.

lak

http://www.nailsinc.com

Domáce chemické prostriedky
Rôzne rozpúšťadlá alebo lieh vám tak isto poskytnú rýchlu pomoc. Niektorí ľudia neváhajú použiť aj peroxid vodíka, predovšetkým na svetlé farby koberca. Skvele na škvrny od laku pôsobí aj jedlá sóda. Aplikujte ju na postihnuté miesto a jemne ju votrite dnu. Nakoniec vysajte vysávačom.

Pamätajte, že škvrny rôzneho druhu sa najlepšie odstraňujú pokiaľ sú čerstvé.

Pravidelne tiež koberec vysávajte a z času na čas ho dôkladne vyčistite aby ste predišli usadzovaniu nečistôt. Predĺžite tak životnosť koberca aj jeho vzhľad.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.