Schodisko – dôležitá časť interiéru

http://southernstaircase.com

Pomocou schodiska sa ľahko dostanete na rôzne poschodia nielen vo vašej domácnosti. Túto dôležitú časť interiéru je potrebné dobre zvážiť. Schodisko musí byť hlavne bezpečné, funkčné aj estetické.

Typov a druhov schodísk je naozaj veľmi veľa. Môžu byť točené, priame alebo lomené. Podstatným prvkom je šírka a výška jednotlivých schodov, ich povrchová resp. protišmyková úprava. V niektorých domácnostiach je napríklad celé schodisko pokryté kobercom, ktorý vydrží roky a je pohodlný.

Materiálov používaných na výrobu schodísk je mimoriadne veľa. Najčastejšie je to pevné drevo (dub, smrek, borovica, buk), prírodný kameň, umelý kameň, oceľ, železobetón ale aj trendové sklo. Niektoré materiály môžu byť obohatené o zložku mosadze či nerezu. Takéto schody potom vyzerajú naozaj ultramoderne.

schodisko_2

http://southernstaircase.com

Neodmysliteľnou súčasťou schodiska je samozrejme pútavé zábradlie. To je dostupné v rôznych štýloch, tvarov, materiálu a v originálnom dizajne. Kovové zábradlie je jedným z najviac odolných. Zaobstarať sa dajú rôzne kreatívne vzory v podobe kvetov, koľajníc a podobne. Zábradlie, obsahujúce hladké priehľadné sklo, pôsobí luxusne a je vhodné do moderných domov.

schodisko_3

http://www.imageglass.eu

Nezabudnite tiež na správne umiestnenie a fakt, že schodisko si všimne určite každý, kto vás navštívi. Preto mu venujte dostatočnú pozornosť. Internet ponúka širokú škálu niekedy až dych vyrážajúcich nápadov pre tento dominantný prvok domácnosti.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.