Rozmanité osvetlenie do kuchyne

http://www.lampsplus.com

Osvetlenie ako také, je dôležitou súčasťou kuchyne, pretože dotvára jej celkový vzhľad.

Správnym návrhom a premysleným umiestnením osvetlenia, sa vyhnete prípadným tieňom. Do úvahy je potrebné zobrať aj vhodnú kombináciu denného a umelého svetla a samozrejme aj farebné prevedenie kuchyne.

Populárne je nepriame stropné osvetlenie, ktoré sa nachádza vo výklenkoch alebo rímsach vysoko na stene či strope. Použiť sa môže aj ako hlavné osvetlenie, no väčšinou spĺňa funkciu dekoratívnu a estetickú. Výhodou je jeho skryté príslušenstvo. Krásne lustre a iné štýlové visiace stropné svietidlá rozličných tvarov a veľkostí, umožnia jednoduchý a bezpečný pohyb po kuchyni. Väčšinou sa umiestňujú do stredu miestnosti a obsahovať môžu klasické alebo úsporné žiarovky.

Pri práci v kuchyni je podstatné výraznejšie osvetlenie miest, ktoré sú veľmi často používané. Je to napríklad oblasť okolo drezu, pracovná doska alebo šporák. Toto svetlo by malo byť primerane silné aby ste dobre videli pri varení či príprave jedál. Najčastejšie sa umiestni pod kuchynské skrinky.

svetlo_3

http://www.1stoplighting.com

Ak máte k dispozícii kuchynský ostrovček, viete, že ho môžete využiť rôznymi spôsobmi. Dá sa na ňom jednoducho všetko krájať, jesť, poslúži ako odkladací priestor a podobne. Nápadov, ako tento kuchynský priestor oživiť a hlavne skvele osvetliť je veľa. Záleží to od vášho osobného vkusu. Môžete sa rozhodnúť pre jednoduchý, hladký dizajn svietidiel, umiestnených v rovnakých vzdialenostiach priamo nad ostrovčekom. Alebo zvolíte jedno väčšie svietidlo, ktoré nainštalujete do strednej časti, čím vám efektívne a jasne osvetlí celý ostrovček. Pokiaľ máte radi starožitnú eleganciu a máte vhodný interiér kuchyne, určite siahnite po peknom starožitnom svietidle, najčastejšie kovového materiálu. V súčasnosti sú žiadané aj závesné lampy, ktorých tvar je skutočne kreatívny. Dostupné sú gule, kocky, valce, štvorce a iné trendové tvary, ktoré svojim netradičným vzhľadom dodajú kuchyni nevšedný vzhľad. Pri týchto lampách zvoľte LED svetlá. A nebojte sa tiež farieb či vzorov!

Vhodným výberom osvetlenia dodáte vašej kuchyni jasný, príťažlivý i harmonický vzhľad.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.