Šetrite oknami.

detail_okna

Znižovanie nákladov na bývanie je v súčasnosti jednou z najdiskutovanejších oblastí. Jednoduchým a výrazne efektívnym spôsobom zníženia energetických nákladov je investícia do kvalitných plastových okien, ktorých tepelnoizolačné vlastnosti zabezpečia váš komfort. Dobrá voľba sú tiež eurookná.

Vysoký účet na kúrenie môžu znížiť práve kvalitné plastové okná. Celkovým zateplením budovy a výmenou okien totiž môžete znížiť energetické náklady na vykurovanie o 40 až 60%. A to už je čo povedať. Rozhodnúť sa však môžete aj pre samostatnú výmenu okien. Aj takáto menšia rekonštrukcia, ešte v čase keď Vám počas výmeny nevymrzne celý byt, Vám neskôr do peňaženky môže vrátiť niekoľko eur. „Dobre navoleným oknom možno v priemere ročne ušetriť až 30% nákladov na vykurovanie,“ hovorí Jozef Stolár zo spoločnosti Aneko. Napríklad v takom panelovom byte môže cez okná unikať až 50% tepla. Správne zvolený rám a sklo okien sú preto rozhodujúce.

Plastové okná sa pri výmene starých okien za nové stali akýmsi štandardom. V prvom rade za tým možno hľadať cenu, keďže sú o polovicu lacnejšie ako drevené. Avšak samotný plast je aj omnoho trvácnejší, ľahko udržiavateľný, odoláva vlhku a poveternostným podmienkam. Preto ak sa chystáte zatepľovať a meniť okná, je plastové okno tým správnym riešením. Lepšie tepelnoizolačné vlastnosti okien Aneko sa dosahujú použitím lepeného skla. Vďaka špeciálnej technológii nie je navýšená ani cena okna. S použitím tejto technológie slúži lepené sklo namiesto výstuže v rámoch okien. Tie sa vyrábajú z ocele a sú veľkým vodičom tepla. Keďže je však v ráme umiestnené lepené sklo, nie je potrebné ich použiť, okno má lepšiu pevnosť a stabilitu, plast neovísa, nedeformuje sa. Navyše možno oceľovú výstuž v takomto prípade nahradiť penovou a opäť zvýšiť tepelnú izoláciu okna. Našim klimatickým podmienkam úplne vyhovujú 5 alebo 6 komorové profily. Dôležité je však všímať si aj kvalitu skla, pretože ním možno ešte viac zvýšiť izoláciu. Väčšinu plochy okna predsa tvorí práve sklo, investovať napríklad do lepeného trojskla sa preto oplatí. Návratnosť takejto finančnej injekcie sú iba dva roky. S profilom Gealan S 7000 IQ EXCLUSIVE, ktorý ponúka spoločnosť Aneko možno vďaka stredovému tesneniu znížiť koeficient prestupu tepla na hodnotu Uf = 0,98 W/m2. K, čím dosiahneme znížené náklady na kúrenie a emisie CO2. „Investícia do tohto profilu s trojsklom sa navyše vyplatí oveľa viac, ako keby ste investovali do profilu s vyšším počtom komôr,“ dodáva Jozef Stolár. Tento profil je navyše vhodný aj pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Pri výmene okien by ste však mali určite prihliadať aj na bezpečnostné kritéria. Všetky okná aj dvere od spoločnosti Aneko sú štandardne vybavené až dvoma bezpečnostnými uzávermi. Ide o veľmi efektívnu ochranu pred vypáčením. Bonusom je aj automatické zatváranie dvier. To znamená, že hoci dvere iba privriete, automaticky sa zatvoria a priklapnú vo všetkých bodoch uzáverov. Aj popri estetike sú tak vysoké nároky na bezpečnosť. Nechcete predsa aby vám pomizli vaše cenné obrazy či šperky.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.