Úschova dreva

http://www.northlineexpress.com

Každý, kto vlastní krb izbový alebo záhradný, potrebuje na založenie ohňa najprv kvalitné a suché drevo. Skladovanie palivového dreva nie je zložité, no takéto miesto musí byť suché a vzdušné.

Vo vonkajšom prostredí sa väčšinou drevo ukladá do úhľadných kôpok, ktoré vyzerajú pekne a nezaberú veľa miesta. Udržať takúto kopu pohromade vám pomôžu bočné koncovky, či už je to strom, stena alebo tyče. Pred dažďom drevo ochránite veľkou plachtou, ktorá ale na druhej strane zabráni prúdeniu vzduchu, čo značne spomalí schnutie dreva. Drevo tak môže byť znehodnotené vlhkosťou či hnilobou aj kvôli tomu, že absorbuje vlhkosť zo zeme. V takejto kopa dreva si potom malé hlodavce zvyknú spraviť hniezdo, tak isto ako aj hmyz.

Je preto dôležité uložiť drevo tak, aby čo najdlhšie ostalo suché. Ideálne je drevo uložiť na betónovú dosku, dlažbu alebo na kus reziva či preglejky, aby nebolo položené priamo na pôde. Drevo schne rýchlejšie keď je vonku na slnku a vetre. Ako náhle je drevo suché, preneste ho do drevárne alebo murovaného prístrešku, no musí tam cirkulovať vzduch. Existujú však aj držiaky na drevo väčších rozmerov, ak nemáte k dispozícii spomínanú dreváreň.

drziak_na_drevo_3

http://www.brookstone.com

Vnútri domácnosti si takého suché drevo môžete umiestniť do blízkosti krbu, aby ste ho mali po ruke. Záleží na tom, v akom dizajnérskom prevedení máte krb postavený. Drevo sa dá uložiť na miesto určené hneď pod krbom, alebo po jeho celej výške. Dostupné sú však aj rôzne originálne a hlavne štýlové držiaky, ktoré pôsobia ako praktický doplnok domácnosti. Majú rozličné tvary, vzory a veľkosti, z ktorých si určite vyberiete ten správny pre váš domov.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.