Viete čo je na svete najsladšie? Uhádli ste. Je to pokojný spánok!

posteľ-macao

Bohužiaľ sladkým spánkom sa nemôžme pochváliť všetci. Mnohý z nás si navodzujú spánok užívaním hypnotík alebo počítaním ovečiek. Viete čo robiť aby ste sa vyspali do ružova?  Môžme to zhrňúť do troch aspektov. Sú to ticho, tma a chlad.

Najideálnejšia je spálňa, ktorá je orientovaná na východ alebo na sever. Ideálne by bolo, keby mala okná otočené do dvora, alebo aspoň aby neboli orientované na rušnú komunikáciu. Spálňa by mala byť oddelená od ulice žalúziami alebo závesmi, ktoré by tienili spálňu pred denným svetlom alebo vonkajším pouličným osvetlením. Ak sú závesy ťažšie a mohutnejšie môžu mať dokonca funkciu zvukovej izolácie.Teplota v miestnosti by nemala presahovať 20 stupňov. Najpriaznivejšie je okolo 18 stupňov. Aby bol spánok nepretžitý a hlboký, mala by sa spálňa pred spánkom dobre vyvetrať a mala by byť v tlmených upokojujúcich fabrách.Pokojný spánok podporujú neutrálne farby alebo farby, ktoré sú v studených tónoch (indigovo modrá alebo upokojujúca zelená). Naopak farby ktoré sú žiarivé ako intenzívna červená, ostrá žltá a sýto oranžová nepatria medzi tie, ktoré podporujú zaspávanie, ale skôr vyžarujú aktivitu,preto sa im  v spálni vyhýbajte.

Aby ste sa po spánku cítili svieži, musíte mať dobrú posteľ. Je to veľmi osobytný a osobný kus nábytku. Do spálne si vodíte len rodinu, milencov alebo dobrých priateľov, zatiaľčo do obývačky sú pozývané všetky návštevy.

Viete kam v spálni si postaviť posteľ? Pre spánok je veľmi dôležité správne postavenie postele. Ak si pozriete feng shui, sú tam popísané presné pravidlá ako a kde posteľ umiestniť. Ak máte malý bytík a ste radi, že nábytok ako tak do bytu popracete, tak je asi feng šhui to posledné na čo myslíte.Ale tu je pár zásad, ktoré by ste mali dodržať ak chcete mať sladký spánok, pretože podľa učenia feng shui je spálňa spoločne s posteľou stredobodom každého človeka. Na kvalite postele a jej správnom umiestnení vraj závisí aj kvalita partnerského vzťahu.

postel

zdroj: http://www.pricecaptive.co.uk/beds/

Dodržujte pri tom vždy nasledujúce tri zásady:

1. Viditeľnosť. Umiestnite posteľ tak, aby bola vidieteľná hneď pri vstupe do spálne. Takto symbolizuje, že jej majiteľ má kontrolu nad svojím osobným životom. Ak však pre nedostatok miesta nemôžte takéto  umiestnenie postele realizovať, využite na tento účel zrkadlá.

2. Dvere a okná. Vyhýbajte sa tomu, aby posteľ stála priamo za dverami, oproti dverám alebo pod oknom. Môže to z vás vysávať energiu. Ak už nemôžete z priestorových dôvodov umiestniť posteľ inak, použite energiu izbových rastlín.

3. Čelo postele. Hrá pri výbere postele významnú úlohu, preto si ju dobre premyslite. Čelo postele totiž odráža vaše emócie. Pre hlboký spánok aj intímny život je veľmi dôležitý tvar čela postele. Rôzne tvary reprezentujú rozmanité elementy feng shui.

Rozoznávame:

- Oválne a polkruhové kovové čelo – dodáva vášmu životu naplnenie a prináša peniaze.

- Trojuholníkové čelo -  prináša vášeň, oheň. Takáto posteľ by mala byť určená výhradne pre sex, pretože tento rám   prináša oheň, sex a bezsenný spánok. Ďalší faktor je, že prináša aj žiarlivosť.

- Obdĺžnikové čelo -  tento element prináša stálosť vo vzťahu.

- Drevený vysoký rám čela manželskej postele – symbolizuje život, je vhodný pri novomanželoch, značí že rodina  bude žiť kvalitným životom, rozrastie sa o potomkov a bude finančne zabezpečená. Drevo prináša romantiku a vyžaduje pohyb a aktivitu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.