Všeobecne o teakovom nábytku

http://www.teakpatiofurnituresales.com

Nábytok vyrobený z teakového dreva sa vyznačuje trvanlivosťou, odolnosťou aj voči veľmi nepriaznivému počasiu. Jeho využitie je rozmanité ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Už roky si ho ľudia vyberajú kvôli odolnosti, ľahkej údržbe a cenovej dostupnosti.

Teakové drevo

Teak (Tík – vyslovené po anglicky) je tropický listnatý strom, nachádzajúci sa v Južnej Ázii. Rastie do výšky 30-40 metrov a patrí do čeľade železníkovité. Vďaka svojej pevnosti, odolnosti v extrémnom počasí, jedinečnosti a elegantnému vzhľadu, patrí teakové drevo k veľmi obľúbeným materiálom pre výrobu nábytku. Drevo má príjemný odtieň hnedej až medovej farby.

Využitie teakového dreva

Možnosti využitia tohto dreva sú rozsiahle. Najčastejšie je to záhradný a exteriérový nábytok, stavba lodných palúb, schodíšť, zábradlí, rôzne druhy stolov, lavičky v parkoch, drevené lehátka ale aj dvere či knižnice. Podlahy z teakového dreva našli uplatnenie v saunách, kúpeľniach a verejných miestach.

drevena_lavica

http://www.simplyteak.com

Starostlivosť o teakový nábytok

Údržba a čistenie nábytku nie je zložitá. Povrch dreva môžete chrániť nátermi, morením, máčaním. Aby sa zachovala pôvodná farba a predišli ste tak zmene na striebro sivú, je potrebné napustiť drevo špeciálnym olejom alebo pastou. Podľa potreby môžete použiť vodu, mydlo, čisté handričky aj špongiu. Aj keď je tento nábytok odolný, z času na čas potrebuje určitú starostlivosť, aby vyzeral ako nový.

lehatko

http://www.simplyteak.com

Výhody teakového dreva
• nenapadnú ho škodcovia, pleseň alebo termiti
• vydrží pôsobenie slnka, mrazu, dažďa, snehu aj vetra
• pružnosť, pevnosť, stabilita, tvrdosť, odolnosť
• jeho hmotnosť sa nemení, keď ho porovnáme s inými drevami

Akýkoľvek nábytok zhotovený z tohto kvalitného a trvanlivého dreva, bude vynikajúcim, estetickým a dlhodobým prínosom pre váš domov.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.