Ktorý materiál je najlepší pre pohovku?

http://www.wayfair.com

Rozhodnúť sa pre kúpu novej pohovky je jednoduché. O niečo ťažšie je už vybrať druh pohovky a jej povrchovú úpravu. Záleží samozrejme aj na tom, kam pohovku plánujete umiestniť. Bude to obývačka alebo spálňa? Chcete ju rozkladať alebo nie? Vyhovuje vám skôr čalúnenie kožené alebo preferujete tkanú látku? Ponúkame vám malý popis, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa.

Pohovka a výber tkaniny

Existuje široká škála faktorov, ktoré treba zohľadniť pred kúpou pohovky. Napríklad aj to, či sa vo vašej domácnosti nachádzajú domáce zvieratá. Pazúrikmi by mohli totiž to veľmi jednoducho poškodiť povrch, z čoho by ste radosť nemali. V takom prípade je preto vhodné vybrať odolnú tkaninu. Ďalej je to účel samotný. Poslúžiť vám môže dekoratívne ale aj úžitkovo. Výber tkaniny by mal zapadnúť do celkového interiéru miestnosti, preto sa na niektoré pozrieme:

Mikrovlákno sa skvele hodí do domácnosti, ktorých súčasťou sú aj domáce zvieratá. Je to úzko tkané vlákno, ktoré zabráni udržaniu sa chlpov. Mikrovlákno nie je náročné na údržbu a ľahko sa čistí. Je to príjemná mäkká tkanina na dotyk, vhodná do obývačky.

Koža v podobe povrchovej úpravy pohovky je špecifická sama o sebe. Vieme, že takýto kožený nábytok pôsobí trendovým, štýlovým a honosným dojmom v modernej aj tradičnej domácnosti. Avšak nie je ideálna tam, kde sa nachádzajú domáci miláčikovia. Kvôli poškrabaniu. Naopak je výbornou voľbou pre dom s malými deťmi, pretože sa hladko čistí a upratuje.

Perfektnou alternatívou je aj umelá koža. Vyznačuje sa vyššou odolnosťou voči domácim zvieratám, je lacnejšia ako pravá koža no vyzerá rovnako honosne.

Žinilka je materiál s vysokým obsahom bavlny, mäkký, veľmi odolný a navyše vyzerá elegantne a bohato. Najčastejšie sa používa ako poťahová látka pre sedacie súpravy a iný nábytok.

textilna_sofa

http://www.habitat.co.uk

Príjemný mäkký pocit vám poskytnú akrylové vlákna a to vďaka textúre ako má vlna. Materiál je odolný, nezráža sa, jednoducho sa žehlí a je citlivý na vysoké teploty.

Bohatý a elegantný hodváb je vhodný pre pohovku, ktorá sa nepoužíva až tak často. Tento drahší materiál má náročnú údržbu. Výber tak treba starostlivo zvážiť. Reaguje na teplotné rozdiely.

Viskóza sa ľahko mieša s bavlnou, vlnou i s inými syntetickými vláknami. Materiál je odolný aj pohodlný. Na pohovke, ktorá sa však často používa, rýchlo dôjde k opotrebeniu.

Ak si nie ste istí, pre ktorú tkaninu sa rozhodnúť a bola by pre vás najlepším riešením, poraďte sa s predajcom, kde pohovku kupujete. Dôkladne si vyberte, keďže pohovka nie je krátkodobá záležitosť.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.