Vyberáme obkladačky do kúpeľne

http://www.toppstiles.co.uk

Stojí za pozorné zváženie, aké obklady si vybrať do kúpeľne. Trh ponúka veľké množstvo obkladačiek, z ktorého môžete byť prekvapený.

Zvoliť si stačí buď keramické, sklenené alebo kovové dosky, bridlice. Obyčajné i vzorované. Malé alebo veľké. Hladké aj dekoratívne.

Dlhodobo sú populárne keramické dlaždice rôznych štýlov. Je to hlavne pre ich odolnosť, ľahké zachovanie čistoty ale aj pre zasklený povrch, ktorý neudržuje baktérie. Keďže majú sklon meniť sa podľa šarže, podstatné je, aby boli Vami zadovážené krabice, označené tým rovnakým číslom šarže.

Ak túžite po stredomorskom štýle kúpeľne, k dispozícii máte zasklené terakotové dlaždice. Tieto dlaždice sú kvalitné, štýlové, lacné, no na druhej strane, je ich namáhavé dostať.

Dlaždice z prírodného kameňa ako sú mramor, žula, bridlica, sú nádherné, jasné a honosné. A preto Vás aj budú niečo stáť. Ak sa rozhodnete pre tieto dlaždice, budete zrejme musieť použiť tesnenie kvôli materiálu. Sklenené, kovové a porcelánové dlaždice pôsobia dokonale pokiaľ sú správne nainštalované. Preto neváhajte zavolať na pomoc skúsených odborníkov. Dôležité je taktiež zloženie dlaždíc. Na hladkých a lesklých dlaždiciach sa viac šmýka ako na tých, s drsnejším povrchom.

kupelna_2

http://www.toppstiles.co.uk

Nebojte sa vzorov a farieb!
Prirodzene, biele dlaždice sú najobľúbenejšie. Miestnosť vďaka nim pôsobí svetlejšie i priestrannejšie. Farebné a vzorované dlaždice však kde tu dotvárajú príjemný detail a kontrast pri jednoduchšie zariadených kúpeľniach.

Malé kúpeľne budú vyzerať lepšie, keď v nich použijete aj menšie obkladačky. Vyžadujú si tak pomenej rezania okolo predmetov, kde majú zapasovať. Elegantný vzhľad dodajú veľkým kúpeľniam, väčšie obkladačky, ktoré potrebujú menej škárovania.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.