Výhody aj nevýhody kovových postelí

http://www.ikea.com

Chcete zmenu vo vašej spálni? Zaobstarajte si štýlovú kovovú posteľ v modernom prevedení. Tento nábytok sa používa po stáročia a je stále populárny. Vďaka svojmu elegantnému dizajnu zaujme už pri vstupe do spálne.

Samozrejme, aj kovové postele majú svoje výhody i nevýhody.

Výhody kovových postelí:

Estetická stránka – dizajn týchto postelí je naozaj veľmi kreatívny. Môžu sa vyhotoviť v akomkoľvek tvare, či už použije výrobca kvety, geometrické útvary alebo abstraktné prvky. Najviac vynikne čelo postele.

Vzdušnosť – vďaka voľnému priestoru pod posteľou sú viac vzdušné.
Hmotnosť – kovový rám je pomerne ľahký, nie veľmi objemný a ťažký. Je s ním jednoduchá manipulácia.

Trvanlivosť – tieto postele zaručujú vysokú a dlhšiu životnosť, viac ako klasické drevené postele. Vyznačujú sa veľkou pevnosťou a zvládnu aj priveľké zaťaženie.

Údržba – rýchla a nenáročná. Šetrí čas.

Výška – majú skvelú výšku a nie sú hlučné na podlahe. Podlahu pod rámom je ľahké vyčistiť a poslúži aj ako otvorený úložný priestor. Jednoducho ho zakryjete posteľným poťahom.

Rozmer – postele sa vyrábajú vo všetkých veľkostiach, od jednolôžka, cez manželské až po veľké kráľovské rozmery.

kovová_posteľ_2

http://www.dreams.co.uk

Nevýhody kovových postelí:

Kvalita materiálu – aj keď sú tieto postele silné, môže sa stať, že pri nesprávnom zváraní vzniknú trhliny či iné poškodenie, ktoré môže spôsobiť občasné škrípanie alebo vŕzganie.

Cenová dostupnosť – občas cena určuje kvalitu výrobku. V prípade veľmi lacného kovového rámu počítajte s menšou kvalitou.

Vedenie tepla – kov nemá rád extrémne teploty. Napríklad v horúcom období sa materiál pomaly rozširuje a v chladnej miestnosti je naopak nepríjemne chladný na dotyk.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.