Záhradné osvetlenie

http://www.ozlighting.com

V letnom období ľudia trávia veľa času v záhradách. A hlavne večer, keď môžu grilovať, večerať s rodinou alebo priateľmi.

Záhradné osvetlenie je preto potrebné okrem iného aj kvôli bezpečnosti. Osvetlenie môže byť solárne, horiace i elektrické.

V záhrade sa vyhnite silným svetlám, ktoré príliš svietia priamo do očí. Nočný zážitok a divadelný efekt ktoréhokoľvek záhradného osvetlenia však môžete zvýrazniť hrou s tieňmi. Osvetliť vonkajšie priestory kde relaxujete možno podobne ako tie vnútorné. Samozrejme farebné svetlá vytvoria v záhrade rozmanité efekty.

led-candle-lights

http://www.scotlightdirect.co.uk

Pri využívaní solárneho svetla, potrebujete vhodný napájací zdroj. Čo sa týka vonkajších vodotesných zásuviek a káblov, musia byť inštalované kvalifikovaným elektrikárom aby sa predišlo nehodám. Zvoľte žiarovky s dlhou životnosťou alebo úsporné energetické LED žiarovky.

Využívať záhradu v noci môžete bez problémov, ak osvetlíte cesty, schodíky a steny pomocou menších svetiel alebo uhlových svetiel, ktoré nebudú tak oslňovať okoloidúcich. Pre vytvorenie čarovnej a romantickej atmosféry určite siahnite po sviečkach, lampách a olejových lampách. Nenechávajte ich však bez dozoru a udržujte ich mimo horľavých materiálov.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.