Ako na podlahové vykurovanie

podlahové kúrenie2

Nohy v teple sú základom dobrého zdravia. S touto starou známou pravdou súhlasia aj lekári.  Častou príčinou nachladnutia je totiž práve chlad prichádzajúci od nôh.  Ak si zvolíte správnu podkladovú vrstvu plávajúcej podlahy, môžete ju spojiť s podlahovým vykurovaním.

Súčasťou pohodlia a útulnosti každého domova je príjemná a teplá podlaha, ktorá hreje či už vďaka materiálu alebo podlahovému vykurovaniu. Ak sa vaše deti rady hrajú na podlahe, pri podlahovom vykurovaní nehrozí, že prechladnú. Pozitívne účinky podlahového vykurovania ocenia tiež alergici, najmä pre zabezpečenie tepelnej pohody bez vírenia prachu. „Linoleum, podlahová krytina na prírodnej báze, je veľmi príjemné pre chôdzu a oproti vinylu a laminátu viac hreje. Najbežnejším spôsobom pokládky linoleí je lepenie na vopred upravené povrchy. Linoleá sa vyrábajú približne v hrúbke od 2 – 4 mm, sú vhodné na pokládku na podlahové vykurovanie, vysoko antibakteriálne, protišmykové,“ vysvetľuje Radomír Shromáždil, obchodný riaditeľ spoločnosti KPP SK.

Hrejivý povrch

„Pri inštalácii podlahového vykurovania sa najčastejšie využívajú laminátové podlahy. Vďačia za to svojej rýchlej inštalácii, nenáročnej údržbe, odolnosti, dlhej životnosti a navyše nikdy nie sú výrazne studené,“ radí Radovan Shromáždil z KPP. Vhodné sú minerálne podlahové krytiny, ako je napríklad kameň alebo keramická dlažba.  Tá je síce sama o sebe chladná, avšak pre svoju výbornú tepelnú vodivosť lepšie akumuluje a udržuje teplo.

Najlepším prostredím pre drevené podlahy je priestor s relatívnou vlhkosťou vzduchu od 40 % do 60 %. „Vždy je nutné dodržiavať určité parametre. Napríklad maximálna teplota na povrchu podlahovej krytiny by nemala presiahnuť 27°C. Podlaha musí byť vykurovaná ako celok, výnimkou sú však miesta prekryté skriňami, kuchynskou linkou a pod. V týchto „zakrytých“ úsekoch nemôže cirkulovať vzduch a podlaha by sa prehrievala,“ upozorňuje Radomír Shromáždil z KPP.

Na podlahové vykurovanie môžete bez obáv umiestniť i vinylovú podlahu. Krytina je rozmerovo stála, odolná voči pôsobeniu svetelného žiarenia, pokládka krytiny je vďaka vybaveniu mechanickým zámkovým spojom uľahčená a urýchlená. Predpokladom je suchý, rovný a celkom čistý povrch, všetky pôvodné krytiny musia byť dopredu odstránené. Podlaha pri inštalácii nevyžaduje žiadne ďalšie špeciálne podložky. Nechajte sa inšpirovať dizajnérmi z Windmöller Flooring, ktorí navrhli DESIGNline Connect Laguna STARS. Vyniká najmä netradičnou, no sviežou zmenou dekorov, ktoré imitujú dlažbu.

Krytiny z linolea sa vyrábajú v množstve odtieňov (od mramorových dekorov, cez jednofarebné odtiene, až po nápadité vzory a štruktúry) a prevedení. Špeciálne farebná pestrosť a hravé kombinácie farieb sú charakteristické pre tento druh podlahy. Niektoré značky navyše ponúkajú vysokú odolnosť krytiny.

FOTO: zdroj: KPP SK

foto 1: Vinylová podlaha DESIGNline CONNECT LAGUNA stars_dekor Desert Travertine

foto 2: Vinylová podlaha DESIGNline CONNECT LAGUNA stars_dekor Silver Slate

foto 3: Laminátová podlaha Witex, kolekcia Color, dekor čierna mat

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.