Ako vybrať krbové kachle

ako vybrať krbové kachle

Pokiaľ ste sa rozhodli, že si do svojej domácnosti obstaráte namiesto klasického otvoreného krbu krbové kachle, iste vás bude zaujímať pár typov, ktoré vám pomôžu s výberom. Konkrétny výber krbu je potrebné konzultovať aj s odborníkom, ktorý sa určite viac rozumie svojmu remeslu ako obyčajný laik.

Jedným  z najdôležitejších faktorov pri výbere krbových kachieľ je samozrejme dizajn. Nikto určite nechce mať vo svojej obývacej izbe škaredé kachle. Čo sa týka vzhľadu, je možné si vybrať z celej rady štýlov a tvarov kachieľ. Trh ponúka kachle v supermodernom vzhľade alebo naopak kachle v štýle retro.

Ak je dizajn jedným z najdôležitejším faktorom, tak účel je potom faktorom najdôležitejším. Pred kúpou je nutné si ujasniť, čo od kachieľ očakávame. Pokiaľ majú byť kachle určené k vykurovaniu niekoľkých miestností vo dome, musí mať i odpovedajúci výkon. K obecnému výpočtu potrebného výkonu môžete použiť formuláciu 1 kilowatt = 20 metrov kubických. Mnoho ľudí si krby a krbové kachle zaobstaráva výlučne ako dekoráciu interiéru. V tom prípade výkon nie je veľmi zaujímavý a potrebný.

Klasické krbové kachle vyžadujú komín. Dôležitým parametrom komínu je jeho priemer. Kupované kachle by mali mať dymovod s rovnakým priemerom ako je priemer komínu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.