Akú podlahu zvoliť do garáže?

http://www.garagefloor.com

Ak plánujete stavať garáž alebo len potrebuje vaša už postavená garáž zmenu, zamerajte sa hlavne na podlahu. Musí byť dostatočne pevná i nepriepustná zároveň.
Možnosti:
Gumová podlaha – jednoducho sa zavádza, má tlmiaci účinok a nespôsobuje takú bolesť pri dlhodobej práci, ako napríklad betónová podlaha. Za nevýhodu tejto podlahy sa považuje jej časté vymieňanie, v závislosti od poškodenia jej povrchu olejom.

Keramické/modulárno plastové dlaždice – sú lacnou záležitosťou, odolné proti pohonným látkam a oleju, ľahko sa pokladajú a pohodlne sa na nich chodí. Jednotlivé kusy plastových dlaždíc sa dajú hravo vymeniť. Umiestňujú sa na betón aj asfalt a dostupné sú v rôznych farbách, ktoré oživia interiér garáže. Vkusné keramické dlaždice dodajú vašej garáži ohromne pekný vzhľad.

Betónová podlaha – je najčastejšie používaným materiálom, ktorý má však povrch upravený špeciálnym náterom. Epoxidové nátery sú odolné voči olejovým škvrnám, ľahko sa čistia a udržujú si tým lesklý vzhľad. Podlahu je tiež možné natrieť farbou. Tá však musí byť odolná voči trhlinám, olupovaniu sa a mala by bez problémov stuhnúť a spojiť sa s podlahou.

Liate podlahy – môžu byť akrylátové i polyuretánové. Majú skvelé chemické i mechanické vlastnosti, jednoduchú údržbu aj rozsiahle možnosti farebných odtieňov. Odolné sú proti trhlinám a lúpaniu sa.

Samozrejme hotovú podlahu môžete pokryť kobercami alebo gumovými rohožami, ktoré sú protišmykové aj hygienické.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.