Astrológia v bývaní

GWA104-035

Osobnosť každého človeka je odlišná a tým aj výnimočná. Z astrologického hľadiska črty osobnosti charakterizujú znamenia zverokruhu. Každý človek má svoje znamenie a podľa neho si môžete zariadiť svoje bývanie. Týmto spôsobom dosiahnete, že si okolo seba vytvoríte pohodlné a príjemné prostredie určené na mieru vašim potrebám.

Kozorožci preferujú bývanie s tajomnou históriou. Preto je vhodné, aby ich dom alebo byt bol veľkorysý a ušľachtilý. Dôležité je miesto, ktoré sa dá použiť na kreatívne a pracovné činnosti, ale aj kam sa radi utiahnu, keď chcú byť sami. Keďže obľúbená farba tohto znamenia je biela, tej istej farby by mali byť steny, pohovka, kreslá aj stoličky. V byte alebo dome u kozorožca nesmie chýbať drahocenný koberec a stojace lampy.

Vodnári sa chcú odlišovať od ostatných, takže vhodným riešením je bývanie na vyššom poschodí napríklad aj so strešnou terasou. Obľúbené farby tohto znamenia sú neónové a modré. Netypické je aj zariadenie obytného priestoru. Nábytok by mal byť vyrobený zo skla alebo kovu. Kuchyne by mali byť futuristické, varný pult vytŕča ako ostrov v strede miestnosti. Ich byty sú svetlé a bez závesov.

Ryby sú vodné tvory a to sa odzrkadľuje aj v štýle bývania. Určite by mali mať dom pri vode. Väčší dôraz kladú na záhradku a okolie ako na samotný dom. V záhradke by nemalo chýbať jazierko. Keďže ryby sú citlivé znamenie ich domov by mal byť harmonický a pokojný, všetko by malo byť farebne zladené. Najviac ocenia nábytok, z ktorým ich spájajú spomienky napríklad stôl od babičky k tomu doplnia modernú pohovku a miesto na snívanie a čítanie kníh je ako vyšité. Preferujú dúhové a pastelové farby.

bambusova ozdoba

zdroj: http://www.promisedeco.com/index.php?route=product/product&product_id=53

Barani sú známi svojou nespútanosťou a divokosťou. Ich snom je mať dom v prírode, ktorý spája moderný komfort a nespútané dobrodružstvo.   Potrebujú mať dojem, že žijú originálne. V ich domovoch by malo dominovať drevo, kožušiny, bambus a vlákna. Ideálny je kozub a pri ňom umiestnený gauč. Steny by mali byť v zemitých, červených farbách a zdobiť by ich mali vyrezávané masky a figúrky pripomínajúce africké kmene.

Býci majú radi rastliny, páči sa im súlad s prírodou a preto túžia po dome pri lese s veľkou záhradou. Ak nie je možnosť rodinného domu postačí aj byt s balkónom alebo terasou, kde si do črepníkov posadia kvetiny. Býci majú radi moderné veci a radi varia, preto kuchyňa musí byť ukážkovo zariadená. Taktiež obľubujú drevo, ktoré použijú nielen na nábytok, ale obložia ním aj steny. Vhodné sú útulné miestnosti s kozubom, so závesmi v červenohnedých farbách. Majú radi rustikálny štýl a staré rodinné portréty. Najvhodnejším nábytkom do ich domovov je škandinávsky.

Blíženci sú kreatívny a ich snom je priestranné bývanie, v ktorom môžu striedať farby a presúvať nábytok. Neradi ostávajú na jednom mieste, preto sa často sťahujú. Majú radi odvážne farby akými sú žltá, oranžová alebo zelená, kombinujú malé s veľkými prvkami. Radi čítajú, a preto v obývačke by mal stáť regál z kovu alebo dreva až po strop. Svietidlá sú tiež netypické s veľkými pestrými tienidlami.

Rakov lákajú diaľky a preto by bola pre nich ideálny chalúpka skrytá za divokými útesmi. Obľubujú otvorené, vzdušné priestory so svetlými farbami. Vhodný je prútený nábytok doplnení jemnými kobercami a vankúšikmi. V obytných priestoroch by mali dominovať farby modrá alebo biela. Keďže raci sú rodinne založený aj jedálenský stôl by mal byť veľký aby sa k nemu zmestila celá rodina. Kuchyňa by mala byť zariadená vo vidieckom štýle. V kúpeľni by mala byť položená svetlá keramická dlažba. Dominantnou v spálni je vodná spálňa zladená s okolitým nábytkom pastelových farieb.

potenza_large_dining_table

zdroj: http://www.danetti.com/dining-tables

Lev je silné a dominantné znamenie, ktoré si potrpí na luxus. Najvhodnejším miestom na bývanie je strešný byt s terasou, pretože nikoho neznesú pod sebou. Zariadenie interiéru by malo byť štýlové a reprezentatívne. Vhodné sú veľké svetlé koberce v obývačke a závesy pokryté potlačou s originálnym vzorom. Levy obľubujú dizajnérske kúsky a doplnky. Jedáleň zdobia rôzne kreácie zo skla, kovu alebo mramoru a dominuje v nej veľký jedálenský stôl. V spálni by sa mala nachádzať obrovská posteľ s vankúšmi.

Panny patria medzi kľudné znamenie a preto je pre nich najvhodnejšie pokojné bývanie v dedinskom prostredí. Majú radi duchovno a rôzne kultúry, preto si väčšinou zariaďujú svoje bývanie v duchu feng šuej. Taktiež je pre nich dôležitý výber materiálov. Harmónia v ich domovoch vzniká vyvážením kompozície prvkov zem, oheň, voda, kov. Nábytok je najvhodnejší prútený. Panny majú radi teplú atmosféru, ktorú vytvárajú stropné a stojace lampy. Obľubujú teplé zemité farby.

Váhy milujú umenie a preto aj bývanie musí pripomínať umelecké dielo. Majú cit pre štýl a krásu. Každá miestnosť v ich byte má inú atmosféru. Farba príznačná pre toto znamenie je modrosivá. Vhodné sú priestory zaliate svetom, biele steny, betónová podlaha a vlnené koberce. Zaujímavosťou sú aj hojdacie kreslo a kanapa.

Škorpióni majú najradšej drahé bývanie v starej stavbe a taktiež obľubujú vidiecky štýl. Ideálny štýl pre toto znamenie je rustikálny s koženým a dreveným nábytkom. Na okná by si mali zavesiť nepriehľadné závesy z drahých látok, keďže preferujú súkromie. Kuchyňa by mala byť kombináciou moderných prístrojov a vidieckeho štýlu. Typické farby hodiace sa škorpiónom sú biela a čierna.

Strelci by chceli žiť ako kočovníci, stále meniť svoje bývanie. V ich bytoch sa striedajú jednoduché prvky s výraznými doplnkami. Podlahy sú väčšinou z prírodného kameňa. Vhodné sú netypické drsné steny s výklenkami. Strelci milujú čítanie a preto v byte musia mať miesto na uloženie množstva kníh. Kuchyňa by mala byť hypermoderná. Obľúbenou farbou tohto znamenia je kardinálska červená. Do celého bytu je ideálne umiestniť zelené rastliny, ktoré navodzujú dojem exotických krajín.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.