Bytový textil na jar rozžiari naše príbytky

Jar v domácnostiach - hlavný

Textil dokáže s naším interiérom zázraky. Bez veľkej námahy a malých finančných nákladov dokáže zmeniť náš domov na nepoznanie. Aj jar nám ponúka nové trendy vo svete bývania.

Vieme, ako najľahšie zrekonštruujeme spálňu, aby sme docielili akési oživenie miestnosti? Odpoveď je veľmi jednoduchá, predsa novými prevliečkami na posteľnú bielizeň. Rovnaký efekt docielime aj závesmi do kuchyne, alebo pestrými vankúšikmi v obývačke.

Zmena interiéru nám nezaberie veľa času, strávime ňou iba niekoľko dní a spokojnosť nám vydrží dlhšiu dobu. Vybrať si môžeme z obchodov, ktoré máme v našom meste, alebo si môžeme pohodlne vybrať prostredníctvom internetového predaja. Nepozerajme na to, že marec, či apríl nie sú príliš najteplejšie mesiace a že výkyvy počasia nás môžu nemilo prekvapiť. Doma môžeme mať pravú jar, alebo leto aj teraz hneď. V zime sme sa možno túžili zahriať zemitými odtieňmi farieb, či vášnivo červeným odtieňom, na jar však nastáva čas, aby sme vymenili tieto farby za nejaké ľahšie odtiene. V bývaní, rovnako ako vo svete oblečenia existujú trendy, ktorými sa niekedy celkom radi riadime. Novinkou vo svete bývania sú decentné odtiene ružovej farby, od lososových až po romantické  staroružové. Na krikľavú farbu, ktorou sa rada inšpiruje Paris Hilton by sme mali radšej pri zariaďovaní nášho interiéru zabudnúť. Pri výbere záclon a závesov by sme sa mali riadiť jednoduchým pravidlom : Výrazné by mali byť záclony, alebo závesy, nikdy nie však oboje.

Jar-v-domácnostiach-2Nie, že by sa to nevyužívalo, ale kvalitné estetické cítenie má preto len skutočný odborník a nájsť ho je dosť náročné.  Veď aj bez extravagantných kombinácií predsa môžeme vytvoriť z nášho domova pekné a útulné miestečko. Staviť môžeme na jednoduchý záves a taktiež sa môžeme nechať unášať  módnemu trendu jednoduchých záclon, ktoré majú pravidelný vzor. Pekne vyznievajú napríklad väčšie, akoby prestrihnuté oká, alebo iba jemnými uzlíkmi oživená drobná mriežka. Samotný záves potom môže vynikať jedinou žiariacou farbou. Zamysleli sme sa niekedy nad tým, že počtom vankúšikov, ktoré plnia väčšinou estetickú funkciu nemôžeme nič pokaziť? Je to tak za podmienky, že budú spolu ladiť farebne.

Tu však platí úplne iné pravidlo, ako pri záclonách. Čím ich bude viac, tým lepšie. Majú totiž vlastnosť, že ich môžeme jednoducho prehodiť z pohovky na kreslo, alebo tie väčšie kusy môžeme použiť ako sedačku, ak nám príde nie príliš formálna návšteva. Trendom pri vankúšoch je potlač s kvetinovým vzorom, ktorý je typický jarný symbol. Vedú jasné a pestrofarebné folklórne motívy.

Jar-v-domácnostiach-31

Nemusíme teda zháňať poťah s drobnými ružičkami, ani nakupovať veselé vankúšiky v rôznych ornamentálnych predajniach. Mali by sme ostať verný svojim koreňom a vyberať si kvetinové vzory, či výšivky, ktoré pripomínajú české či moravské ľudové vzory.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.