Dbajte na výber kvalitného komínového systému

Komíny

Efektivitu vykurovania do veľkej miery ovplyvňuje aj komín. Jeho správny ťah zabezpečí plnohodnotné spaľovanie daného paliva a odvod splodín horenia mimo budovu. Ak by komín nebol kvalitný, výrazne by znižoval účinnosť vykurovania, skracoval životnosť samotného vykurovacieho systému a predstavoval by časovanú bombu hroziacu možným nebezpečenstvom požiaru. Pri stavbe domu či rekonštrukcii starého komína si preto dajte záležať na výbere vhodného komínového riešenia. Komíny Prespor vám ich ponúkajú hneď niekoľko.

Inovatívne nerezové komíny

Okrem klasických materiálov využívaných na realizáciu komínov, akými sú šamot či keramika, sa dnes vo veľkej miere zabudovávajú aj inovatívne riešenia vytvorené z nerezu. Kvalitný nerezový komín je vyrobený z odolnej nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa vyznačuje dlhou životnosťou a bezproblémovou údržbou. Takýto komín môže byť napojený na akékoľvek vykurovacie teleso, a preto ho môžeme považovať za univerzálny spôsob odvodu splodín. Je vhodný pre všetky domy, ale aj bytovky či kotolne zabezpečujúce vykurovanie pre viacero budov súčasne. Špeciálny nerezový komínový systém PRESPOR NOV TURBO navyše umožňuje pripojenie hneď viacerých kondenzačných či nízkotepelných spotrebičov, ktoré využívajú ako palivo plyn, na jeden komín. Preto môže byť využitý v prípadoch, kedy je nutné v jednej budove umiestniť viaceré separátne vykurovanie zariadenia.

Komín ako trojzložkový systém

Stavba komína je vďaka moderným technológiám a prakticky hotovým komínovým riešeniam, ktoré si kúpite, veľmi jednoduchá. Väčšina komínov sa dnes stavia ako trojzložkový systém, ktorý zahŕňa samotnú rúru na odvod spalín, kvalitnú izoláciu a obvodové murivo tvorené presnou komínovou tvárnicou. Nerezové komíny majú tri vrstvy prepojené do ucelenej komínovej rúry, ktorá zahŕňa vnútornú rúru na odvod splodín horenia a vonkajšiu obalovú rúru, pričom medzi nimi sa nachádza vrstva izolácie. Stavba takéhoto komína si síce vyžaduje odbornejší prístup, avšak môže byť hotová v priebehu pár hodín. Nerezové komíny sú navyše relatívne ľahké, a preto ich možno upevniť napríklad aj o fasádu budovy. Takéto komíny majú vynikajúci ťah, výborné tepelno-izolačné vlastnosti, vysokú odolnosť voči pôsobeniu agresívnych látok a ponúkajú jednoduchú údržbu.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.