Detská izba rozdelená na zóny poskytne vášmu dieťaťu, čo potrebuje

2381_MALL_BURE_COIF_LI90_TILI_LADY_DOLL_OUV_1024x768

Každé dieťa potrebuje už v útlom veku zázemie, v ktorom sa bude môcť plnohodnotne rozvíjať. Takéto prostredie nachádza najmä v detskej izbe, a preto by mal byť detská izba zariadená tak, aby v ňom vaše dieťa mohlo prežívať dôležité a výnimočné míľniky svojho života. Ide najmä o jeho vybavenie, ale tiež o usporiadaní. Oboje má vplyv na to, aby sa vaša ratolesť cítila vo svojom kráľovstve dobre a pohodlne.

Hranie aj povinnosti

Detská izba by mala byť v každom prípade miestom, kde bude vaše dieťa v bezpečí, kde si bude môcť hrať, ale nielen to. Myslite na to, že izbičku nie je len herňa, ale aj priestor v období, kedy je dieťa školákom a študentom a poskytne mu pohodlné prostredie pre štúdium. Z tohto pohľadu je dobré rozdeliť izbu na akejsi pomyselnej zóny. To môžete realizovať aj u mladšieho dieťaťa, pretože si tak rýchlejšie a ľahšie osvojí tie správne návyky. Bude vedieť, že izbičku nie je len na zábavu a šantenie, ale aj na relaxáciu, oddych a študijné povinnosti.

Detská izbička by mala mať tri hlavné zóny.

Už sme vyššie načrtli, že vhodne riešená detská izba zahŕňa 3 základné zóny. Tými je zóna:

  • relaxačné
  • herné
  • študijné

 

Z názvu jednotlivých zón je zrejmé, k čomu dané miesta slúži. Vyhranený priestor na určité činnosti zabezpečuje to, že dieťa bude tráviť čas vždy v tom najvhodnejšom prostredí, podľa toho, čomu sa práve venuje, bez toho aby bolo niečím rušené.

Vhodné vybavenie do jednotlivých zón

Základom detskej izbičky je dômyselné usporiadanie jednotlivých častí miestnosti ideálnym vybavením. Detský nábytok môžete kúpiť samostatne, prípadne aj ako zostavu. Veľakrát je cenovo výhodnejšie zakúpiť nábytok už v plnej zostave zahŕňajúce posteľ, skriňa, stôl či ďalšie vybavenie podľa variantu detskej izby. Navyše bude izbičku dokonale zladený rovnakým nábytkom. Zvoliť možno priamo aj detské izby pre dievča alebo detské izby pre chlapca. Dobrou voľbou je nastaviteľný detský nábytok, ktorý porastie spoločne s vašim dieťaťom.

 

Relaxačná zóna

Dominantným prvkom relaxačné či oddychové zóny je bezpochyby detská posteľ. Pri výbere detskej postele by ste rozhodne nemali šetriť. Doprajte svojmu dieťaťu kvalitnú posteľ, ideálne z masívu, s roštom a matracom určeným priamo pre deti. Kombinácia týchto dôležitých aspektov detské postele je účinnou prevenciou pred možnými zdravotnými problémami. Ak budú v izbičke dve deti, môžete kúpiť aj kvalitné poschodové postele, prípadne jednu posteľ s prístelkou, ktorá tiež slúži k plnohodnotnému spanie. V oddychovej zóne sa môže nachádzať aj nočný stolík s lampičkou a vyhnite sa rušivým elementom v podobe elektronických zariadení, krikľavých a výrazných doplnkov alebo farieb.

 

Herná zóna

Hernú zónu prispôsobte záujmom dieťaťa. Ak si rado hrá na zemi, vytvorte mu dostatočne voľnú plochu a nezabudnite na úložné priestory, kam si môže dieťatko ukladať hračky. Ak máte staršieho potomka, herné zónu môže tvoriť napríklad televízie a pohovkou alebo sedacím vakom či inak riešení priestor určený na sledovanie televízie, počúvaní hudby, čítanie kníh a pod.

Študijné zóna

Základ poslednej zóny tvorí kvalitný stôl, ideálne rastúci písací stôl pre deti, ďalej potom zdravotné stoličky, osvetlenie a úložné priestory, ako sú poličky, knižnica, komoda atď.

 

Detská izba a farby

Farby v detskej izbe v ňom zohrávajú nemenej dôležitú úlohu. V nadväznosti na jednotlivé zóny starostlivo vyberajte aj správne farby. Farby totiž ovplyvňujú psychiku človeka. Všeobecne je dobré do priestorov určených pre štúdium zvoliť sýtejšie odtiene napr oranžovej, zelenej, žltej či červenej, ktoré aktivujú myseľ. To isté platí v prípade hracej zóny. Do pokojovej zóny sa hodí tlmenejšie pastelové odtiene, ktoré nebudú rušiť. Ak vyberiete jednu farbu, mala by byť skôr neutrálne, pokojová. Nábytok je dobré vybrať skôr nenápadný, nefarbený, ideálne sú biele detské izby, ktoré sú vhodné pre predškolákov, školákov aj študentov.

Kvalita na prvom mieste

Pri výbere vybavenia a tvorbe detskej izby myslite na bezpečnosť, kvalitu a zdravotnú nezávadnosť. Dobrým tipom je nákup na e-shope Nábytok Aldo, kde je sortiment všetkého nábytku starostlivo vyberaný. Sama majiteľka sa pravidelne zúčastňuje veľtrhov nábytku v Nemecku, Francúzsku a Holandsku, odkiaľ vyberá tie najlepšie kusy nábytku. Detské izby z Nábytok Aldo sú vysokej kvality a v súlade s moderným dizajnom. Iste si práve tu vyberiete nový detský izbičku pre vaše dieťa.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.