Detská izba

top_detska_izba2

Umožnite svojím deťom príjemný pocit v ich najobľúbenejšej  miestnosti, detská izba. Nábytok v nej je dôležitou časťou ich každodenného života. Veľkú dôležitosť, preto treba dávať na štýl a dizajn prostredia, v ktorom sa pohybujú.

Potrebujete nábytok umiestniť tak, aby vaše dieťa malo dostatok miesta na hranie a svoje nažívanie. No na druhej strane potrebujete veľa miesta na oblečenie, skrine, stoly a iné druhy nábytku či hračiek vyskytujúcich sa v detskej izbe. Zariadiť detskú izbu nie je veru ľahká úloha, pretože je na ňu väčšinou veľa požiadaviek.

Sú rôzne kritéria, ktoré sa musia prispôsobiť vašim predstavám o vysnívanom domove. Ponúkame niekoľko druhou a tipov pre vašu detskú izbu.

1.  Dôležité a najviac využívané farby do detskej izby sú napríklad žltá, modrá, zelená, melónová či žuvačkovo ružová pre dievčatá. Farby majú zásadný význam pre človeka. Dodávajú mu energiu a vplývajú na nervovú sústavu. Podľa nich vieme určiť správanie a povahu dieťaťa.

2.  Každá detská izba by mala obsahovať kútik, do ktorého sa váš malý miláčik môže ukryť pred okolitým svetom a oddýchnuť si po nejakej kreatívnej hre. Môžete mu tam umiestniť malý drevený stolík alebo sedací vak v tvare roztomilej príšerky. Netreba zabudnúť na poličku s jeho najobľúbenejšími vecami pre príjemnejšie posedenie. Väčšinou je tento nevídaný kútik pre dieťa oddelený postieľkou alebo iným druhom nábytku.

Detská-izba-103.  Netreba zabúdať, že deti sú roztopašné a hravé. Okolie, v ktorom vyrastajú by malo obsahovať čo najmenej nebezpečných častí nábytku. Odporúčané sú zaoblené rohy stolov, ktoré v dnešnej dobe nájdete v každej predajni. Písací stolík tiež tvorí jednu z dôležitých častí detskej izby a v čase školských a študijných dní sa stáva najviac využívaným miestom vašej ratolesti. Netreba zabúdať na šuplíky, ktoré sú určené pre písacie a domáce potreby. Dieťaťu je nutné všetko rozdeliť, aby v budúcnosti malo zmysel pre poriadok.

4.  Ako ďalší dôležitý bod by sme mohli podotknúť, že v izbe bude bývať vaše dieťatko a nie vy! Skúste s vašou malou ratolesťou prediskutovať každý detail, farbu, a miesto v detskej izbe.  Buďte kreatívny a nedajte dieťaťu jednofarebnú izbu. Malé drobnosti urobia viac než si myslíte. Rôzne otázniky, postavičky a farebné lampičky oživia každú miestnosť. Moderná izba poteší vaše dieťatko viacnásobne. Deti a dizajn si spolu rozumejú, preto by ste ich mali spájať do kopy pri každej príležitosti. Novinkou sú detské motívy pokreslené po skrinkách a stenách. Rôzne hry povešané po stenách. Nezabúdajte že s každou vecou musíte vaše dieťa oboznámiť skôr ako príde k úrazu. Trend, ktorý sa k nám znovu vracia sú tapety. Nemusíte vášmu miláčikovi otapetovať celú detskú izbu. Postačí aj malý kútik, ktorý vytvorí  príjemnú atmosféru. Nábytkom zakryjete nedostatky a nebezpečné zásuvky. Mohutné  alebo jednoduché skrine? Neviete si vybrať? Umožnite vášmu dieťaťu oboje. Veď nie je nikde napísané, že v izbe nemôže byť veľká skriňa spolu s malým nočným stolíkom, v ktorom má vaše dieťatko svoje maličkosti.

Detská-izba-1115.  Pri investovaní do nábytku pre vaše deti nesmiete zabúdať na tri hlavné body: trvanlivosť, prispôsobivosť a zábavnosť. Všetky spolu súvisia a bez jednej jedinej by mohlo všetko padnúť ako domček z karát. Detské záujmy rastú rýchlo, no nie tak rýchlo ako rastú oni sami a preto je dôležité nakupovať s rozumom. Najviac deti potrebujú posteľ, písací stolík so stoličkou a prádelník. Keď nakupujete nábytok pre deti, životnosť je veľmi dôležitá. Prispôsobiť dieťaťu izbu je ťažká vec, preto treba rozmýšľať dopredu. Každým rokom je nábytok modernejší a my chceme čo najviac trendovú izbu. Výhodou je kúpiť vášmu dieťaťu poschodovú posteľ. Do budúcnosti sa to zíde pre kamarátku alebo kamaráta, ktorí budú u vás prespávať a robiť si pyžamové párty.

Detská-izba-126.  Ďalším faktorom pre nekonkurenčne dobrú izbu je útulnosť. A tú ukážeme jedine doplnkami. Mäkké vankúšiky, plyšové hračky a teplé farby vám pomôžu k istému úspechu. Ak sa chystáte dekorovať izbu vášho dieťaťa je dôležitý rozpočet a plán. Treba sa zamerať na časti ako sú steny, podlahy, závesy a nábytok. Nič nemôžeme v žiadnom prípade obísť. Vyberte si takú farbu, ktorá bude trendová a moderná aj po nejakom tom čase. Najdôležitejšie je ako vždy spolupracovať s dieťaťom, či sa im tie tóny farby páčia, či je pre nich atraktívna. To je najdôležitejšie na čo nesmieme zabúdať. Na naše malé ratolesti. Vytvárame im predsa prostredie, v ktorom budú vyrastať.  Tak hor sa do toho!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.