Dobrý matrac

thaiti

Dáme vám kľúče vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám, v závislosti od jeho materiálu. Pre správny oddych si treba zvoliť dobrý matrac, ktorý musí byť pevný / ktorý sa prispôsobí hmotnosti /, adaptabilný / prispôsobivý krivkám tela / a najmenej o 10 cm dlhší ako ten kto ho bude používať.

Matrace, by sme mali meniť každých 8 max. 10 rokov, nakoľko sa náš organizmus stále mení. A nakoľko je známe, že efektivita človeka závisí od kvalitného spánku, mali by sme sa zamyslieť či sa tomu nedá pomôcť. Pre pomoc vo výbere toho správneho matraca si povieme o rôznych materiáloch, ktoré zaručujú kvalitnejší spánok.

-Univerzálne peny

Všeobecne platí, že sa skladajú zo vzduchových bublín a porézneho materiálu, hoci existujú rôzne druhy, ktoré určujú ich kvalitu. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou. Sú hypoalergénne, pomerne pevné, pretože sa doporučujú aj korpulentným ľuďom. Taktiež sú trvalé, stabilné a poskytujú celkovú ventiláciu. Majú tiež rôzne oblasti pevnosti, aby vyhovovali každej oblasti ľudského tela a zároveň chránia tlakové body na organizme. Pri výbere si treba skontrolovať hustotu, ideálna je viac ako 35 kg /m³.

-Latex: silný a prispôsobivý

Ide o pružný materiál, ktorý možno samozrejme získať z gumy alebo syntetickej živice. Aby bola zachovaná prirodzenosť, musí mať najmenej 85% čistoty. Majte to na pamäti pri výbere. Čo sa týka jeho vlastností je plne prispôsobivý tvaru a hmotnosti tela, čo je veľmi pohodlné. Okrem toho jeho sila a kvalita spočíva v prírodnom latexe čo zaručuje jeho elasticitu a naše pohodlie. Je stabilný, čiže nemení svoj tvar počas spánku. Má ideálnu základňu a to podperné body, ktoré sú vyložené s latexovým polstrovaním. Neodporúčajú sa používať v miestnostiach s väčšou vlhkosťou. Vhodný aj pre chudších ľudí, nakoľko podperné body chránia mäkké kosti. Veľmi odporúčané do detských postielok, nakoľko je odolný voči otrasom.

-Vysokoelastické: veľmi poddajné

Je to pena, ktorá sa aktivuje telesným teplom. V súčasnej dobe už vo výrobe 100% visco matrace, ale tie sa používajú len vo vonkajších vrstvách, v kombinácii s latexovým jadrom, univerzálnymi penami alebo pružinami. Na 100 % sa prispôsobia tlaku tela, zlepšujú krvný obeh a udržujú prirodzenú polohu chrbta. Základňu matraca tvoria listy, ktoré zaručujú pevnú podporu a telo je zložené z malých tlmičov, ktoré pôsobia intenzívne na chrbticu. Vhodné pre osoby so zníženou pohyblivosťou alebo pre osoby so svalovými problémami.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.