Podlaha, ktorá nám pomôže zútulniť náš domov

podlaha

Prudký rast najnovších technológií a postupné zdokonaľovanie procesov vo výrobe sa odráža v takmer všetkých oblastiach nášho každodenného života. Týka sa aj materiálov a výrobkov, ktoré bežne tvoria súčasť našich domácností.

Spojiť predstavy a požiadavky nás s možnosťami trhu môže byť pre niekoho obtiažne , pretože mnohí výrobcovia sa na trhu neorientujú na všetko, čo by sme chceli. Dobré je, ak si zvážime, či si do svojho interiéru zaobstaráme lacnejšie a praktickejšie doplnky, alebo sa rozhodneme pre cenovo náročnejšie, ale na druhej strane vysoko kvalitné.

Začať by sme mali najskôr od podlahy. Praktickosť podlahy a jej materiálové a farebné prevedenie tvorí hlavné meradlo pri výbere podlahy, ktorá nám bude vyhovovať. K obľúbeným podlahám patria jednoznačne plávajúce podlahy. Je to tak preto, že sa ľahko kladú na dlažbu a majú vynikajúce úžitkové vlastnosti. Čo sa týka konštrukcie tejto podlahy tak je plávajúca podlaha oddelená od nosnej konštrukcie a od všetkých vertikálnych konštrukcií – stien, ale povrch vytvára jednotnú plochu. Materiálové dielce disponujú systémom mechanického zámku, ktorého je veľkou výhodou suché kladenie podlahy a podlaha, ktorá je bez lepidiel a ľahko ju môžeme rozobrať. Novinkou vo svete podláh je vinylová plávajúca krytina – Fatraclick.

fatraclick-dub-stribrny

zdroj: http://www.fatrafloor.cz/en/floors/fatraclick/characteristics-1344579364/

Podlahu tvoria tri vrstvy. Základom je doska, ktorá má vysokú odolnosť voči vlhkosti a je pokrytá zvukovo-izolačnou vrstvou z korku. Vrchnú časť tvorí vrstva z PVC materiálu. Nášľapná vrstva meria 0,4 mm, čo poukazuje na jej vysokú kvalitu. Pri stúpaní na takúto podlahu cítime jej teplý a mäkký povrch. V dnešnej dobe sa stáva to, že výber podlahy do detskej izby neprispôsobujeme potrebám dieťaťa, ale naopak vyberáme ju podľa našich predstáv. Ak kupujeme krytinu do izby našich ratolestí, mali by sme sústrediť našu pozornosť na kvalitu a nie na vzhľad danej krytiny. Vďaka materiálu je veľmi výhodná krytina zo spomínaného materiálu Fatraclick. Ten sa hodí do všetkých miestností, kde musíme dbať na vysokú hygienu. Tento materiál je vysoko odolný voči opotrebúvaniu, nečistotám a taktiež je málo náročný na údržbu. Taktiež disponuje vysokou odolnosťou voči odieraniu, má proti klzké vlastnosti, tepelno-izolačné schopnosti, je pružný, stály, antistatický a vynikajúco sa hodí pre alergikov.

Ak skombinujeme drevený nábytok s touto podlahou, docielime teplý a útulný pocit, ktorý je typický práve pre drevené výrobky a navyše máme pevnú a pružnú podlahovú krytinu, ktorá sa môže používať aj pre vysoké stupne zaťaženia. Takáto podlaha si zachováva svoju farebnú stálosť a navyše ju môžeme vystaviť aj veľkej vlhkosti. Získame tak napríklad kuchyňu s vynikajúcimi vlastnosťami vinylovej podlahy, ktorá prispeje aj k zníženiu hluku, či vysokej teploty v porovnaní s inými materiálmi. V dnešnom bytovom svete sa podlaha považuje za dôležitý výtvarný prvok. Fatraclick kladie dôraz na estetický a reprezentačný dôraz v našej miestnosti. Navyše je vysoko elegantná.

V ponuke mnohých výrobcov nájdeme vzor javorového, či dubového dreva, alebo vzor dubu. Svoje predstavy a požiadavky treba zveriť do rúk skúsených predajcov týchto podláh, ktorí nám radi poradia, pre aký typ podlahy sa rozhodnúť.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.