Druhy krbov a krbových kachieľ

druhy krbov2

Na našom trhu je veľmi veľká ponuka druhov, štýlov a dizajnov, čo sa týka krbov, krbových kachieľ alebo kachieľ. Je veľmi dôležité aby ste vedeli aký je medzi týmito zariadeniami rozdiel, ak si ich chcete zaobstarať do svojej domácnosti. V tomto článku sa dozviete aké druhy sú k dispozícii a aký je medzi nimi rozdiel.

K dispozícii sú krby klasické alebo rohové, ktoré sa obkladajú kameňom, tehlami alebo inými dekoračnými prvkami, ktoré krby zdobia.  Pre náročnejších klientov, ktorí majú špecifické požiadavky na svoj krb, sú k dispozícii krbové kachle či krby na objednávku, kde je celá záležitosť riešená individuálne. Krbové kachle sa zas viacej hodia do parných kúpeľov. Tieto kachle sa môžu obohatiť ešte rúrou na pečenie, čo ocení určite každá gazdinka v kuchyni doma alebo na chalupe. K dispozícii sú i klasické kuchynské kachle s trúbou na pečenie, ktoré sa v minulosti uplatňovali v domácnostiach ale i na zámkoch a v kaštieľoch.

Krby sa líšia od krbových kachieľ tým, že v stene je zabudovaná krbová vložka, ktorá je obložená rôznymi druhmi materiálu. Krbové kachle na rozdiel od krbu stoja v miestnosti samostatne a sú napojené na komín dymovodom.

Dúfajme, že tento článok vás pomohol zasvätiť do odboru krbov a krbových kachieľ a bude pre vás ľahšie vybrať si do vášho domu či bytu tú správnu variantu, aby váš domov bol čo najpríjemnejší.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.