Dubový nábytok

dub

Mnohí spotrebitelia považujú dubový nábytok v obývacej izbe za veľmi peknú dekoráciu celého bytu či domu. Dubový nábytok je dlho populárnou voľbou, pretože aj po rokoch má vzhľad zlatistého medu a je vo výbornej kondícii. Tento druh dreva si počas stáročí vybudoval povesť odolného materiálu, ktorý sa používa nielen na výrobu nábytku, ale aj na výrobu náradia ako sú sekery, lopaty … Dubové drevo je ešte stále najvyužívanejším materiálom, pokiaľ sa kladie dôraz na odolnosť. Preto keď si človek vyberie dubové drevo, má zaručenú dlhoročnú životnosť.

Pri zariaďovaní miestnosti dubovým nábytkom sa vynára otázka konštrukcie. Existuje mnoho termínov súvisiacich s dubovým nábytkom. Preto je potrebné dôsledne sa oboznámiť s danou problematikou. Môže sa vám stať, že pri vstupe do jedného zo stoviek obchodov s nábytkom vás predajca zavalí množstvom informácií, ktoré vám v konečnom dôsledku nič nepovedia. Poznať rozdiel medzi skutočnými potrebami a snahou predajcu prinútiť vás ku kúpe, je veľmi dôležité.

Dubový-nábytok-1

Prvou vetou, ktorú by mal kupujúci počuť od predajcu je, že dubový nábytok je vyrobený z masívneho dreva. Nepočúvajte iba jeho skvele nacvičenú reč, ale overte si, či je kus nábytku, ktorý sa vám zapáčil, naozaj dubovým drevom. Vystavené kusy môžu byť nielen masívnym nábytkom, ale aj jeho napodobneninou. Ak chcete ozaj kvalitný dubový nábytok, potom určite zvoľte masív. Ten je síce vo väčšine prípadov drahší ako výrobok z dyhovaných dielcov, ale určite má oveľa dlhšiu životnosť. Samozrejme, pri správnom staraní sa oň.

Termín dyha zvyčajne znamená, že na niektorých plochách sú prilepené tenké pláty masívneho dreva. Dyhy sa používajú aj pri výrobe masívneho nábytku. Ale veľa výrobkov, ktoré sú predávané ako masívny nábytok, sú v skutočnosti len napodobneniny masívu. Materiály, ktoré sa vyrábajú zlisovaním drevených triesok a pilín, sú niekedy vhodnejšie ako masívny nábytok. A to najmä z ekonomického hľadiska. Nikdy však nebudú mať takú kvalitu ako masívne drevo. Jedným zo znakov napodobneniny dreva je hladký povrch bez hrčí a vád na povrchu.

Niektorí výrobcovia dubového nábytku ponúkajú zákazníkovi možnosť dokončiť si výrobok aplikovaním záverečného náteru, čím dosiahnu presne ten odtieň, ktorý požadovali. Táto možnosť dokončenia práce znižuje náklady spotrebiteľa. Taktiež výber dreva môže značne znížiť konečné cenu. Napríklad borovica je ako materiál lacnejšia, ale tiež má kratšiu životnosť oproti dubovému nábytku.

Dubový-nábytok-2

Ak budete mať aspoň základné vedomosti o tom, aký nábytok je pre vás najvhodnejší a nedáte sa obalamutiť predajcom, môžete si byť istý, že s dubovým nábytkom budete spokojný a bude vám slúžiť roky.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.