Kancelárske kreslá

kreslo

Návrhárikancelárskeho nábytku vyberajú menšie kusy na doplnenie väčších kusov nábytku a na zlepšenie funkčnosti priestoru. Sú nielen majstri čo sa výberu farieb týka, ale dokážu tiež majstrovsky navrhnúť dispozičné riešenie priestoru. Je jednoduché zaplniť priestor veľkými skriňami, policami či stolmi. Keď však príde na výber menších kusov nábytku či dekorácií, dizajnéri musia brať ohľad na faktory ako sú: prírodné alebo umelé osvetlenie, používanie a funkčnosť, farebnosť, konštrukcia a životnosť.

Možnosť využitia denného svetla určuje rozmiestnenie nábytku. Dizajnéri interiérov sa snažia usporiadať nábytok tak, aby bolo na plnenie pracovných úloh potrebného čo najmenej umelého osvetlenia. Použitie menších kusov určuje ich umiestnenie a funkčnosť. Skladacie stoličky sú užitočné, ak sa vaša kancelária nepoužíva na väčšie stretnutia. Taktiež sa dajú využiť v kanceláriách, kde môže prísť naraz viac ľudí, ale kde takéto návštevy nie sú pravidelnosťou. Farba menších kusov nábytku dopĺňa väčšie kusy a dodáva im žiarivý odtieň. V závislosti od typu môže stimulovať pozornosť alebo upokojiť pracovníkov a zákazníkov.

Kancelárske-kreslo-1

Najdôležitejším faktorom, na ktorý by ste sa mali pri kúpe kancelárskych kresiel zamerať, je kvalita konštrukcie. Vysoko kvalitný nábytok je síce drahou investíciou, tá sa vám však určite vráti. Kreslá vyrobené z masívneho dreva s oceľovou rúrkovou konštrukciou by mali byť tou správnou voľbou. Látky musia byť pevné a pohodlné. Sedadlá vyrobené z kože alebo z napodobneniny kože sa spravidla ľahšie čistia a vydržia dlhšie než čalúnené sedadlá, ktoré sa rýchlejšie opotrebujú a sú na nich viditeľné škvrny. Čalúnené sedadlo by ste mali chrániť pred priamym slnečným žiarením, pretože poškodzuje tkaninu. Treba však dodať, že na čalúnenom kancelárskom kresle ľahko vymeníte poťah pri opotrebovaní alebo poškodení.

Návrhári zvyčajne vyberajú vybavenie podľa toho, na čo bude kancelária určená. Priestory, v ktorých sa pohybujú deti musia mať ľahko umývateľné povrchy a vinylové čalúnenie, zatiaľ čo priestory pre dospelých majú viac formálny charakter. Tí ľudia, ktorí si to môžu dovoliť a kancelária im to umožňuje, si ju môžu zariadiť starožitným, dobovým nábytkom. V neformálnejších kanceláriách, priestoroch či obchodoch možno zvoliť posedenie z ratanového nábytku, dreva alebo iného materiálu, ktorý nie je náročný na starostlivosť.

Kancelárske-kreslo-2

Vybavenie malého pracoviska, medzi ktoré patria aj kancelárske stoličky či kreslá, dopĺňajú menovaný priestor. Kvalitné kancelárske kreslo by malo mať nastaviteľnú výšku sedacej plochy, nastaviteľné opierky na chrbát, krk, lakte a prípadne aj nohy. Človek trávi nemalú časť dňa v práci, preto by preňho malo byť pohodlie samozrejmosťou.

Čakárne a vestibuly sú ideálnym miestom, ktoré môžete zariadiť kancelárskym nábytkom. Dobre navrhnutý vestibul sprostredkováva firemné logo či značku. Návrhári tieto priestory využívajú na to, aby na budúceho potenciálneho klienta urobili dobrý dojem. Menšie kúsky, ako sú stoly a stoličky, sú zoskupené pre intímne rozhovory. Dôležitou súčasťou čakárne je aj osvetlenie.

Pri investovaní do kancelárskeho sedenia by ste si mali zakúpiť kvalitne konštruované kancelárske kreslo alebo stoličku od renomovaných výrobcov. Mali by ste myslieť na možnosť, že v kancelárii budete potrebovať naraz viac stoličiek. Správnym doplnením dreveného kancelárskeho nábytku čalúneným a použitím správnych doplnkov môžete dosiahnuť také prostredie kancelárie, v ktorom sa vám bude dobre pracovať. A tým sa zvýši aj váš pracovný výkon.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.