Elektrické vykurovacie zariadenia

Elektrické vykurovacie zariadenia

Elektrické vykurovanie je jedným z najmenej výhodných ale aj napriek tomu je to veľmi používaný systém vykurovania. Aj keď môžete využívať špeciálne dvojzložkové tarify – nočný prúd, je vykurovanie elektrinou veľmi nevýhodné, keďže cena elektrickej energie stále rastie. Je to najdrahší zdroj vykurovania.

Medzi elektrické vykurovacie zariadenia môžeme zaradiť najrôznejšie infrapanely a sálavé panely, elektrické podlahové vykurovanie a taktiež tepelné čerpadlá.

Elektrické vykurovanie môže dobre fungovať ako sekundárny zdroj tepla. Elektrické zariadenia môžete využiť pokiaľ máte ústredné vykurovanie alebo ešte nezačala vykurovacia sezóna a v byte či v dome je chladno. Priamotopy sú často ľahko prenosné, preto ich môžete využívať taktiež na chatách, kde nie je vykurovanie zavedené alebo sa musia zložito rozkurovať staré kachle. Najčastejším využívaným typom sú priamotopy na elektrinu. K ďalším typom patria vykurovacie panely, akumulačné kachle, infražiariče alebo vykurovacie rohože.

Na trhu možno v súčasnej dobe nájsť množstvo moderných elektrických vykurovacích zariadení v rôznych tvaroch a rozmeroch. Tieto elektrické zariadenia sú vyrábané z odľahčeného materiálu. Niektoré z týchto zariadení dokážu v lete fungovať taktiež ako ventilátory alebo ako klimatizácia.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.