Farba strešnej krytiny

http://www.certifiedwindows.com

Celkový vzhľad vášho domova dotvára strecha. Je naozaj dôležitým prvkom, preto je potrebné správne vybrať jej farebné prevedenie. Záleží to samozrejme aj prostredia, v ktorom bývate, od štýlu domácnosti či práce a ďalších faktorov.

Dôležitá je klíma. Farba strechy môže vplývať na teplotu v podkroví bez toho, aby ste o tom vedeli. Krytina bielej a svetlej farby odrážaním slnečného svetla, udržuje nízku teplotu v dome. Tmavšia krytina pohlcuje teplo, vďaka čomu udržuje dom v teple v chladnejších podmienkach. Taktiež rýchlejšie topí sneh či ľad na streche.

Zjednotenie farby strešnej krytiny s ostatnými prvkami vášho domu, ako sú tehly, drevené obklady či kameň si vyžaduje určitý čas na správnu kombináciu. Môžete sa poradiť s odborníkmi aby bol výsledok vkusný a všetko správne ladilo.

Myslite na to, ako pôsobí váš dom na okoloidúcich. Voľbou neutrálnych farieb nič nepokazíte, pretože sú v kurze už niekoľko rokov. Sú to napríklad krémové, hnedé, sivé farby alebo farba hliny. Pokiaľ chcete byť viac moderný, neváhajte použiť výrazné farby.

Váš dom bude vyzerať opticky menšie, ak zvolíte tmavé farby. Naopak, väčším dojmom bude pôsobiť, keď použijete farby svetlejšie.

strecha

http://www.scudderroofing.com

Pri výbere strechy, myslite tak trochu aj na svojich susedov, ak nejakých máte. Nebolo by celkom fér kopírovať ich strechu, pokiaľ to nie je norma v mieste, kde bývate. Zapojte svoju fantáziu a uvidíte, že konečný výsledok bude mať osobitný štýl.

Nakupujte starostlivo a s dostatkom času. Zaobstarajte si vzorky farieb, ktoré tvoria zovňajšok vášho domova a neváhajte výber správnej farby krytiny konzultovať s odborníkom.

Zvýraznite architektonickú stránku vášho domova. Každý dom je postavený v nejakom štýle, ktorý sa dá ešte viac dotvoriť aj správnym výberom farebnej krytiny.

Trh ponúka širokú škálu strešnej krytiny. Venujte preto zvýšenú pozornosť kvalitnému materiálu. Na výber máte pálenú keramickú krytinu, betónovú krytinu, asfaltové šindle, bitumenovú vlnitú krytinu, vláknocementovú krytinu ale aj plechovú strešnú krytinu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.