Okno – dôležitá súčasť domácností

http://www.lowes.com

Okná sú dôležitou súčasťou každého domova. Okrem toho, že nás chránia pred poveternostnými vplyvmi, prepúšťajú dostatok slnečného žiarenia, umožnia nám sledovať okolitý svet a často poskytujú výnimočné výhľady.

Pri výbere okna sa musíte rozhodnúť či chcete štandardné okno alebo okno vyrobené na mieru. Ak staviate nový dom alebo chcete len vymeniť staré okná za novšie, zrejme si ľahko vyberiete zo štandardných rozmerov, ktoré sú predrobené. Ak však bývate v starom dome, ktorý má okná špecifickej neštandardnej veľkosti či dekoratívne okná, zrejme budete musieť vyhľadať špeciálnych okenných výrobcov , ktorí vyrábajú okná na mieru aby vám jednoducho zapadli do okenných rámov.

Pokiaľ hľadáte kvalitné okná pre váš nový domov, alebo len chcete vymeniť staré okná za nové, ubezpečte sa, že majú dvojité okenné sklá. Taktiež si môžete zamerať na okná, ktorých sklo chráni pre UV žiarením. Medzi výhody takéhoto dvojitého skla sa považujú ich izolačné kvality . Pomáhajú lepšie držať teplý vzduch v lete von, a v zime dnu. Okná s UV ochranou pomáhajú blokovať UV žiarenie. V určitých častiach vašej domácnosti s veľkým výskytom priameho slnečného svetla, môžete tiež zvážiť tónované okná. Cez takéto okná sa dá ľahko pozerať, no zároveň ich odtieň pomáha znížiť určité množstvo slnečného svetla.

okno_b

http://www.lowes.com

V starších domoch nájdeme veľa rozličných štýlov, veľkostí aj tvarov okien . Novšie domy obsahujú štandardné okná moderného prevedenia. Medzi najčastejšie typy okien patria vysúvacie alebo posuvné sklá.
V minulosti sa okná rámovali do drevených rámov. V súčasnej dobe to môže byť rám z hliníku. Veľmi obľúbené sú však aj plastové okná, ktoré jednoducho vymeníte aj na staršom dome.

Ak už staviate nový dom alebo prerábate ten starší, okno môže významne zmeniť vzhľad a dojem vášho domova . Zvážte širokú dostupnosť rôznych farieb , štýlov a vzorov okien, ktoré máte na výber.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.