Hľadáte lacnejšie bývanie?

Nehnuteľnosti- predaj a prenájom

Naše Slovensko je síce malou krajinou, no pokiaľ ide o trh s nehnuteľnosťami môžeme sa popýšiť rozmanitosťou cien. Ceny bytov a domov sa odvíjajú nielen od oblasti, v ktorej sa nachádzajú, ale aj v rámci sídliska môžu byť rozdiely. Ako a kde najlacnejšie bývať?

Základom pri hľadaní bývania je stanovenie priorít. Musíte poznať odpovede na to kde chcete bývať, akú máte predstavu o lokalite nehnuteľnosti a svoje nároky na interiér.

Na lokalite záleží

         Túžite bývať v centre? Vaša predstava nemusí byť zlá, no len čo sa pustíte do hľadania zistíte, že ceny v centre sú vyššie než v iných častiach. A ak aj nájdete lacnejší, pravdepodobne bude v horšom než pôvodnom stave a investícia vás bude stáť naozaj veľa. Kalkulujte – vyberte nehnuteľnosť vzdialenejšiu od centra, no prerobenú kde nebude nutné priveľa investovať. Dobrým príkladom je Bratislava – prenájom v Bratislave je totiž priamo závislí od toho, či chcete bývať na okraji mesta v jednom zo sídlisk, alebo priamo v centre. Ak máte auto alebo vám nevadí cestovanie mestskou dopravou, voľte lacnejšiu alternatívu.

         Podobne je to aj medzi mestami – menšie mesto ponúka spravidla lacnejšie nehnuteľnosti. Je rozdiel, či hľadáte reality v Trnave alebo v Banskej Bystrici.

Prenájom alebo vlastné?

         Táto otázka zostáva len na vás a na vašich finančných možnostiach. Bývať vo vlastnom je fajn, no pravdepodobne by ste sa museli zadlžiť hypotékou, čo nie je veľmi príjemné. Byty na prenájom sú síce istým rizikom v tom zmysle, že si majiteľ rozmyslí prenájom a viac podnájomníkov nebude chcieť, no na druhej strane nebudete viazaní na žiadne splátky v banke. Ak teda skúšate, či vám to s partnerom vyjde alebo nie, nekupujte byt vlastný ale radšej siahnite po podnájme.

Menej môže byť viac

         Menší byť nemusí byť obmedzujúci; ak zvolíte sektorový nábytok, užšie ale širšie komody a vymeníte širšiu vaňu za šikovný sprchový kút, aj malý byt bude odrazu útulným miestom pre vás a vášho partnera. podobne je to aj s detskou izbou. Poschodové postele a stôl na písanie hneď pod parapetom môžu detskú izbu výrazne vylepšiť.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.