Ideálny komín pre drevostavby

Ideálny komín pre drevostavby2

Pri výbere komínového systému pre drevostavby je potrebné sledovať celý rad špecifických požiadaviek. Drevo ako hlavný stavebný prvok má veľmi nízku teplotu vzplanutia a preto by nás v prvom rade malo zaujímať požiarno-bezpečnostné riešenie spalinovej cesty a správna komínová konštrukcia.

Svoju úlohu zohrávajú aj statické aspekty – murované komíny musia byť dobre uložené na únosnom základe. Ak im dáme prednosť pred ľahkými nerezovými systémami, základnú dosku je potrebné v mieste uloženia komína špeciálne vystužiť. Hlavnými prednosťami moderných drevostavieb je nízka energetická náročnosť a jednoduchá a rýchla montáž stavby. Ani tieto kritériá by sme pri hľadaní správneho komínového systému nemali spúšťať zo zreteľa.

Špecifické požiadavky drevostavieb boli jedným z impulzov, ktoré inšpirovali technológiu spoločnosti Schiedel k vývoju komínového systému Schiedel Kerastar. Tento a prvý pohľad ľahký nerezový komín je v skutočnosti dokonalou symbiózou dvoch rozdielnych materiálov – keramiky a nerezovej ocele. Dokonale tak kombinuje ich základné vlastnosti: vďaka vnútornej keramickej vložke je výnimočný svojou tesnosťou, odolnosťou proti vlhkosti a vyhoreniu či dlhodobou životnosťou. Vďaka ľahkej nerezovej konštrukcii zasa nie je náročný na statické zabezpečenie, ani závislý na dispozičnom riešení interiéru. Jeho nespornou výhodou je aj jednoduchá a rýchla montáž bez prítomnosti mokrých procesov. Pre inštaláciu komínového systému Schiedel Kerastar sa tak môžu zákazníci rozhodnúť aj dodatočne, keď už majú dokončenú celú stavbu.

Základná konštrukcia komína Schiedel Kerastar je trojzložková: vnútri systému sa nachádza tenkostenná šamotová vložka, ktorá je od vonkajšieho nerezového plášťa odizolovaná rohožou v minerálneho vlákna o hrúbke 60 mm. Toto je na našom trhu skôr výnimkou, štandardná hrúbka izolačných rohoží sa pohybuje do maxima 50 mm. Šesťcentrimetrová izolácia je odolná pri vyhorení sadzí a zaručuje nízku teplotu vonkajšieho povrchu. Ďalšou výhodou použitej izolačnej rohože je absencia pozdĺžnych švov. Technológia značky Schiedel tak vylúčila možnosť vzniku tepelných mostov, ktoré vedú k nadmernému ochladzovaniu spalín a následnému zníženiu komínového ťahu.

Systém Schiedel Kerastar sa vyrába v priemeroch 140, 160, 200 a 250 mm. Výška jednotlivých prvkov je 165, 330 a 665 mm. Súčasťou príslušenstva sú T-kusy, čistiace kusy, bežné rúry, kondenzačné misky a priechody. Systém je certifikovaný v súlade s platnými európskymi normami a je na neho vydané európske vyhlásenie o zhode. Vynikajúce vlastnosti šamotovej vložky, ľahký obvodový plášť, ľahko a rýchlo zmontovateľné diely, možnosť výstavby aj bez založenia, to všetko sú prednosti systému Schiedel Kerastar. Predurčuje ho na použitie pre moderné drevostavby. Za zmienku stojí ale aj atraktívny zovňajšok, vďaka ktorému sa komín môže stať svojbytným architektonickým prvkom v exteriéri aj interiéri stavby.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.