Interiérový kotol

Interiérový kotol

Ani krbom sa nevyhýbajú inovácie. V poslednej dobe sa na trhu objavujú novinky čo sa týka interiérových kotlov.

Interiérový kotol pracuje na drevo ale aj na brikety a v niektorých prípadoch ide vlastne len o mierne esteticky vylepšenú verziu bežného kotla na brikety alebo krbovej vložky s teplovodným výmenníkom.

Niektoré z týchto výrobkov sú veľmi inovatívne. Napríklad firma Verner vytvorila zaujímavú kombináciu krbových kachieľ s teplovodným kotlom na drevo. Takéto kachle sa umiestňujú do obytnej miestnosti. Je však umožnenú prikladanie dreva zo susednej miestnosti (chodby“, takže sa palivo nemusí nosiť cez obytnú miestnosť.

Interiérový kotol má presklenú prednú časť a tak poskytuje pohľad na oheň a predáva časť tepla sálaním podobne ako krbová vložka. Väčšinu tepla dodáva do systému ústredného kúrenia a takýto kotol možno pripojiť na akumulačnú nádrž. Pokiaľ pri stavbe domu umiestnite takýto kotol do steny medzi obývacou izbou a technickou miestnosťou a akumulačnú nádrž dáte do blízkej kúpelne, tak nevzniknú žiadne tepelné straty do nevykurovaných miestností. Účinnosť celej tejto vykurovacej sústavy sa zvýši o ďalších niekoľko percent.

Z hľadiska tepelnej účinnosti, možnosti regulácie výkonu a komfortu obsluhy sú najdokonalejšie krbové vložky a kachle na brikety. Ich obstarávacia cena i cena paliva je ale relatívne vyššia.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.