Jednoduchá údržba bio krbov

bio-krb-460x265

Bio krby sú veľmi vyhľadávané a cenené kúsky nábytku, ktorý určite ocení každý. Milovníci ohňa, príjemných plápolajúcich plamienkov a romantiky ho veľmi docenia.

Bio krb nemusí mať komín, čo je v podstate najväčším špecifikom a výhodou, ktorú vyhľadávajú hlavne ľudia, ktorý bývajú v panelových domov. Umiestniť ho môže človek do ktorejkoľvek miestnosti, napríklad do obývačky, veľkej kúpeľne ale i kancelárie, pracovne alebo zimnej záhrady.

V bio krbe sa spaľuje bio alkohol. Takýto krby sa vypína sám, a to dohorením paliva. Niektoré horáky možno celkom uzavrieť. Palivo sa do krbu dolieva zásadne po vychladnutí. Výkon krbu možno regulovať privieraním posuvného krytu alebo zapálením len niektorých horákov. Záleží hlavne na type a druhu krbu. Krb sa zapaľuje špeciálnym zapaľovačom, ktorý je súčasťou príslušenstva.

Starostlivosť o bio krb je veľmi jednoduchá. Nerezový povrch je vhodne občas utrieť prostriedkom na nerezové nádoby alebo nerezový riad. Na nalakované plochy je potrebná len suchá utierka a na sklené plochy stačí použiť klasický čistič skiel. Veľmi dôležité je aby si človek uvedomil, že bio krb sa môže čistiť až po vychladnutí a keď nie je zapnutý oheň.

Romantika krbov už nie je záležitosťou len domov

Bio krb, novinka, ktorá si postupne dobýva srdiac všetkých, ktorí niekedy túžili po domácom krbe, ale jeho obstaranie im nedovoľovali nielen finančné možnosti ale prekážkou bolo i miesto, kde bývali. Teraz je už jedno, či ľudia bývajú v jednoizbovom byte alebo v rozľahlom dome, bio krb si môže zaobstarať kamkoľvek.

Táto technologická novinka nepotrebuje žiadny komín ani inú cestu na odvod splodín. Taktiež k horeniu nie je potrebné zháňať drevo. Obe výhody pramenia z princípu, na ktorom tento moderný krb pracuje, a to na spaľovaní špeciálneho bio prostriedku. To je poväčšine uhľovodík vyrobený na rastlinnej báze. Najčastejšie je to bio lieh, s ktorým prebieha horenie bez vzniku nebezpečných splodín, zápachu či dymu.

I keď princíp tradičného krbu spočíva v uvoľňovaní tepla, u bio krbov by ste sa v treskúcich mrazoch ťažko ohriali. Najväčšou prednosťou bio krbu je jeho estetické využitie. Plamienky ohňa sú fascinujúce a dokážu plne dokresliť pohodovú atmosféru domova. Bio krby sú vyrábané v rôznych veľkostiach a tvaroch, aby si každý mohol vybrať ten najvhodnejší. Bio krb je veľmi komfortným riešením, ako si bez ohľadu na priestorové dispozície dopriať luxus v podobe ukľudňujúceho ohňa. Cez deň bude vďaka modernému dizajnu nápaditou dekoráciou a večer vás zahreje na duši i na tele.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.