Koberce, na aké si len spomeniete.

koberec - ručne tkaný

Koberce malé či veľké, z prírodných či umelých vlákien, jednofarebné či pestré, ručne či sériovo vyrábané – z takto bohatej ponuky máte možnosť pri nákupe kobercov si vyberať.

Neviete ako na to? Časopis-bývanie.sk má pre vás pár tipov a užitočných rád.

Koberce z nekonečnej ponuky

Doby, keď bývali v obchodoch na výber len dva druhy kobercov s úbohým motívom sa už dávno minuli. Dnes môžete mať, na čo si spomeniete; dokonca i to, čo ste ani netušili, že mať môžete.  Ako využiť tieto nekonečné možností a zároveň sa v dnešnej ponuke kobercov nestratiť?

Koberec v interiéri – z univerzálnej podlahovej krytiny solitérom

Koberce, ktoré dlhé roky plnili úlohu bežnej podlahovej krytiny v domácnostiach, boli nahradené modernými krytinami, ako sú laminátové či drevené podlahy, linoleum a ďalšie. Tieto podlahové krytiny ak sú kvalitne spracované, už nie je nutné ukrývať pod koberec ako bývalo zvykom. Naopak sú pýchou celého interiéru a stávajú sa často dôvodom veľkých investícii
Je pravda, že veľkoplošným kobercom v modernom interiéri odzvonilo, avšak ich miesto zaujali kusové koberce menších rozmerov. Najčastejšie bývajú tieto kusové koberce umiestňované pod výrazné kusy nábytku v domácnosti, ako je napr. sedacia súprava, jedálenský stôl, či posteľ. Veľkým pozitívom tohto trendu je ľahšia údržba podlahy ako v prípade veľkoplošného koberca. I napriek veľkej snahu totiž nie je možné z veľkého koberca odstrániť všetky nečistoty, odhliadnuc od toho, že práve koberce bývajú rajom roztočov. Ani časté vysávanie či tepovanie sa nevyrovná tomu, keď môžete podlahu vytrieť a menší kusový koberec poriadne vyklepať.

Ako vybrať ten správny rozmer koberca

Pokiaľ ide o veľkosť kobercov, na trhu sú samozrejme veľkoplošné koberce cez celú miestnosť. Ich užívanie sa však v poslednej dobe obmedzilo väčšinou len na kancelárske priestory, alebo detské izby. V terajšej dobe absolútnym trendom sú kusové koberce všetkých veľkostí a tvarov – kruhové, oválne, hranaté… môžete vymýšľať, skúšať, kombinovať.

Ak neberieme do úvahy estetický význam koberca ako interiérového doplnku, veľkosť koberca by mala vyhovovať hlavne Vašim potrebám. Je to veľmi jednoduché. Koberec by mal pokryť minimálne tie miesta, kde stúpate či chodíte bosí teda napr.. okolo postele či pred sedacou súpravou. Nenahraditeľné izolačné vlastnosti kobercov Vám v takýchto situáciach zaistí dostatočný komfort.

Aký materiál:

Koberec z  vlákien prírodných, alebo koberec z vlákien umelých? Materiály, z ktorých sú koberce vyrábané, sú v podstate dva druhy. Ide o prírodný materiál. Koberce z prírodných materiálov – hlavne vlnené, alebo bavlnené vyznačujú sa svojimi izolačnými vlastnosťami, príjemne hrejú a sú tiež príjemné na dotyk. Koberce vyrobené z umelých vlákien sú zasa veľmi odolné a stálofarebné. Záleží teda, čo preferujete a  aké máte požiadavky.

Koberec? To je nekonečný priestor pre Vašu fantáziu.

To, čo činí koberce originálnymi oproti ostatným podlahovým krytinám je ich neuveriteľná variabilita. Ta je daná ako štýlom väzby koberca, tak tiež jeho dĺžkou a hrúbkou použitého vlasu. Huňaté koberce s krátkym chlpom vytvárajú predstavu mäkulinkej zvieracej srsti, koberce s dlhým slabým vlasom akoby predstavovali letnú lúku. Všetko má vplyv na výsledný vzhľad koberca. Každý je iný a každý sa hodí do iného interiéru.

A čo farby, motívy a štýly?  Zdá sa, že všeličo už bolo vymyslené. Môžete mať všetko, na čo si spomeniete. Jednofarebný koberec k farebnej sedacej či pestrofarebný koberec so zvieracím motívom do detského pokoja. Už v druhom obchode, ktorý pri výbere kobercov navštívite, budete mať kobercov plnú hlavu. Aby ste práve hlavu nestratili, majte na pamäti aspoň svoje základné požiadavky  a to- požadovaný odtieň koberca, motív, materiál a dĺžku vlasu koberca

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.