Najnovšie štýly a trendy v bývaní

Byt v meste

Bývanie štýly a trendy

Naše domy, byty sú prostredie, v ktorom žijeme, prežívame pekné aj menej pekné chvíle. Či už sami s rodinou, s priateľmi. V tomto priestore prežívame nielen svoj život, ale aj meniace sa  štýly a trendy, ktoré ovplyvňuje nová meniaca sa technika, pokrok a nové dizajny v bývaní. 

Bytom a domovom pristane každý štýl. Veď všetci chceme byť jedinečný a svoju jedinečnosť vyjadriť aj v bývaní. Naša tendencia je byť moderným. Preto sa tento trh neustále mení, tiež sa vyvíjajú  nové dizajny nábytku. Z dobou kráčajú aj výrobcovia, ktorý sa snažia plniť  požiadavky zákazníkov. Architekti prezentujú svoje nové predstavy a výrobcovia pretaviac ich predstavy do výrobkov ich prezentujú hlavne na nábytkárskych výstavách. Nie vždy prichádzajú dizajnéri s novinkou, ktorá sa úplne odlišným z minulosti. Niekedy použijú staré veci v nové variácie a nábytok má iný dizajn.

V terajšej dobe písať o nových dizajnoch a trendoch v nábytku je veľmi ťažké a aj subjektívne. Štýl je vlastne spojenie prvkov, ktoré vyvolajú pocit, alebo predstavu. Doba dáva možnosti vytvárať si štýl  podľa svojich predstáv. Základom štýlu je sám človek svojou jedinečnosťou To je dôvod, že si človek vytvára veci tak, aby plnili svoju funkciu. Preto v nadčasovom štýle prevládajú jednoduché línie, funkčnosťou a  prirodzenosť s dôrazom na kvalitu základného materiálu.

Dekoračné prvky, ozdoby, nové materiály sa nezhodujú s minimalizmom a predsa sú jeho súčasťou. Je to je možné  spolu zladiť? Napríklad strieborné a zlaté svietniky sú nahradené nahradili sklené a krištáľové. Brokáty nahradil satén, vlna a čipky. Je až neuveriteľné, že spojenie moderny a kožušiny dokážu vytvoriť takú  atmosféru v spojení s návratom krištáľu. Vstupom žien medzi dizajnérov a architektov sa prejavuje aj vnášaním jemnejších a  oblejších tvarov  modernému nábytku aj tu prejavujú svoju ženskú nehu. Na prvý pohľad sa zdá, že takýto nábytok zaváňa klasikou. Interiér ktorý nemá módne výstrelky ešte nie je fádny. Klasika je úžasná svojou variabilnosťou, dekoráciami a farbami.

Emočný je vidiecky štýl.  Je to aj tým, že má charakteristické prvky a kultúru jednotlivých regiónov. Týmto spôsobom sa zachovávajú svoje korene a nachádza sa vlastná identita. Obľúbeným je aj starožitný nábytok. V dnešnej dobe je finančne porovnateľné či si vyberiete originál z minulej doby, alebo si vyberiete kópiu vyrobenú rovnakým spôsobom ako originál  rokmi. V tomto prípade drevorezba má vysokú hodnotu. Len profík pozná rok výroby. Vo viacerých krajinách je tento nábytok  obľúbený hlavne preto, že si zákazník nekúpil nábytok aj rôznymi parazitmi. Na  trhu sú aj  imitácie, ktoré sú z nových materiálov. Je samozrejmé, že aj tento nábytok má svoje miesto v našich obydliach. Nábytok tohto tipu môže byť náročné zladiť s ďalšími doplnkami, aby to nevyzeralo gýčovito. Uvedomte si že mramor, mramorové stĺpy masívny strop z kaziet sa nehodia do malých bytov, alebo panelových domoch. Na použitie tohto štýlu potrebujete veľké miestnosti, aby vynikol. Je fakt, že tvorcovia a výrobcovia nábytku, držia trend a požiadavkami stále náročnejších zákazníkov.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.