Komody znova v móde.

moderná komoda z drevotrieskovej dosky

Komody znova v móde.

Do našich domovou sa vracajú prvky nábytku, ktoré v minulosti mali svoje miesto v každom príbytku pre estetický vzhľad a praktické využitie. Veľké kuchynské a  jedálenské stoly sa vrátili  tam, kde je dostatok priestoru. Viac početná rodina sa nemusí za nimi tlačiť alebo  stôl rozkladať, pri rozličných rodinných udalostiach. V kuchyni sa znova okrem varenia aj žiť. Znovu sú tu postele s drevenými rámami a nahrádzajú čalúnené nepraktické zachytávače prachu. Vrátili sa šatníky, to je jasný dôkaz, že sú v obydliach potrebné. Staré a praktické prvky nábytku  sa vracajú vo vyššej kvalite, dokonalejšom dizajne, z nových materiálov, dôkladnejšie prepracované. Spájanie starých prvkov s novými materiálmi vytvárajú dokonalú harmóniu. Výsledkom tohto spojenia sa funkčnosť jednotí  s dekoratívnosťou. Takýmto prvkom sú aj komody, ktoré sa víťazne vracajú do našich domovov.

Stará a predsa nová

Komoda-1

Nové komody spája s minulými hlavne podstata  praktického využitia ako samostatne stojaca skrinka  rôznej výšky, šírky a hĺbky delená na zásuvky. Prečo návrat komody?  Nový štyl zariaďovania príbytkov samostatne stojacími kusmi nábytku, ktoré si každý vyberá z určitého sortimentu podľa priestoru, využitia a vlastnej predstavy.  Jedným s dôvodov môže byť aj odlíšenie sa od iných novým, v tomto prípade staronovým praktickým prvkom v našej domácnosti.
Komoda sa v tomto prípade stáva kusom nábytku, ktorý dotvára zariadenie miestnosti. Ako komoda v tejto miestnosti pôsobí závisí od jej dizajnu a veľkosti Tvarovo zaujímavá  komoda sa stane vhodným estetickým prvkom, na ktorom spočinie pohľad všetkých. Môže sa stať aj prvkom, ktorý s ďalším zariadením tvorí jednoliatu líniu zariadenia. Nech je jej pôsobnosť akékoľvek, je to prvok, ktorý rozširuje sortiment nábytku a tým viac  možnosti a kombinácii pri zariaďovaní interiéru.

Praktická komoda

Komody spĺňajú potrebu užívateľa pre veľa úložného priestoru. to je dôvod,  prečo ich  často umiestňujeme do spálni, kde ich využívame na odloženie menších kusov oblečenia, ktoré nemáme v skriniach. V ich priestoroch sa dá uložiť množstvo vecí, ako je spodná bielizeň, ponožky, čiapky, šatky, šále, uteráky, vreckovky a nemusí to byť iba oblečenie, ktoré ukladáme v zásuvkách komody. Svoje miesto už majú aj v obývacích a detských izbách. V ich zásuvkách  umiestňujeme video kazety, DVD nosiče, fotografie, albumy, rodinné dokumenty a ďalšie rôzne maličkosti.

Komoda-drevenáTerajší zákazník vyžaduje od komody kvalitný materiál,  ktorý zabezpečí dlhú životnosť široký sortiment, aby si vedel vybrať model na konkrétne využitie a rôzne dizajnové prvky,  ktoré spĺňajú predstavu jednotlivých zákazníkov.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.