Kompaktné kachle – vykurovanie drevom

kompaktné kachle 1

Značka BURNET spúšťa novú prezentáciu projektu Kompaktné kachle. V tejto prezentácii sa nachádzajú originálne kachle pre nízkoenergetické domy vrátane teplovodných modelov.

Nielen s rastúcimi cenami energií ale taktiež s väčšou túžbou svoj interiér vybaviť funkčným a zároveň dizajnovo hodnotným prvkom rastie i dopyt po stavaných kachľových a omietaných kachliach. Nie je na tom nič zvláštneho – individuálne kachle vždy predstavovali alternatívu k moderným vykurovacím zariadeniam a zdrojom tepla. Sami o sebe však ale nikdy neboli považované za nijako moderné.

Projekt českej rodinnej firmy TEMR – HORAK s. r. o. s názvom Kompaktné kachle si kladie za cieľ spopularizovať práve kachle ako moderný a efektné spôsob vykurovania. Tento spôsob vykurovania je šetrný k životnému prostrediu, kde sa spaľuje biomasa s účinnosťou cez 80 %. Predstavuje taktiež možnosť pre moderné domy s malou energetickou náročnosťou, takzvané NED (nízkoenergetické domy). Vďaka vysokej miere akumulácii sú kompaktné kachle BURNET schopné pracovať v režime maximálnej účinnosti s výkonom do priestoru už od 1 kW a nehrozí tak prehriatie alebo prekúrenie interiéru, aké je časté pri teplovzdušných krboch a krboch s teplovodnými výmenníkmi s malou účinnosťou prenosu do vody.

Kompaktné kachle sú ponúkané zatiaľ v dvoj dizajnových radoch s názvami DIVA a QUADRA. Tretí rad s názvom BOHEMIA bude nasledovať tieto dva rady v najbližších týždňoch. Vo všetkých sú používané vysoko účinné a kvalitné liatonovošamotové ohniská BURNET v kombinácii s liatinovošamotovými akumulačnými výmenníkmi.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.