Krb verzus krbové kachle

Krb verzus krbové kachle

Asi každý majiteľ rodinného domu sa niekedy ocitol v situácii kedy vyberal vhodný zdroj energie a tepla. Ocitol sa na pokraji rozhodnutia, čo vlastne vybrať.

Tu sa ponúkajú viaceré možnosti a ku tým najpopulárnejším patria klasické krby a v poslednej dobe i krbové kachle. Aké sú medzi nimi rozdiely a ktoré sa viac budú hodiť do vašej domácnosti? To všetko si rozoberieme v dnešnom článku. Pri rozhodovaní by sa mal človek riadiť podľa niekoľkých faktorov. Tie najdôležitejšie sú:

- Koľko chceme investovať peňazí

- Veľkosť miestností a domu

- Čím sa bude vykurovať dom

- Vzhľad

Obecne platí, že krby využívame hlavne v prípade, že náš dom má veľký počet rozľahlých miestností a vysoké stropy. U menších domov ich zaobstaranie nemá zmysel, naopak mohli by ste si ešte uškodiť. Krby majú totiž štandardne výkon okolo 11kW, čo v prípade použitia s krbovou vložkou v malej miestnosti premení celý dom doslova na saunu. Oproti tomu sa krbové kachle chvália výkonom okolo 3-7 kW, čo zapríčiňuje rovnomerné rozdelenie tepla po celom dome a naviac sa tu zabezpečuje veľká úsporu energie.

Pre veľa ľudí je dôležité aj ako výrobok vyzerá. V dnešnej dobe už sú však rozdiely minimálne, pretože krb si zaobstaráte v rovnakom prevedení ako kachle a naopak. Samozrejme, vzhľad krbu je o niečo zaujímavejší a to predovšetkým vďaka rozmerom a možnosti zasadenia krbu do steny. Ale toto sú pre mnoho ľudí len zanedbateľné detaily.

Čo sa týka úspory, tu na plnej čiare vyhrávajú krbové kachle.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.