Kuchynské tipy a nápady

interior_1880

Dlhodobým trendom je vstavaná kuchyňa. Vždy sa krásne dá včleniť priamo do danej miestnosti a stále je otvorená individuálnym prianiam podľa vlastného vkusu. Ďalšia výhoda: veľké aj malé kuchynské spotrebiče sú takisto začlenené a tak sú vždy na tom správnom mieste.

Rúra, umývačka riadu a chladnička sú síce neoceniteľní pomocníci každodenného boja s varením, avšak stojace osamote nevyzerajú veľmi pekne. Oproti tomu zabudovaním do vstavanej kuchynskej linky kompletne zmiznú ich škaredé zadné steny s množstvom káblov a tak isto sa dajú úplne zakryť nepekné predné kovové steny.

Podobné výhody ponúka aj kuchynská linka, ktorej rozmery pevne stanovil na rozdiel od zabudovanej kuchyne výrobca. Aj dizajny sú vyrobené vopred. Ale žiaden strach, aj takéto kuchynské časti sa dajú vo väčšine kuchýň presne napasovať na stenu. Okrem toho sa aj tu dá vybrať z rôznych farieb a rôznych predných stien. Pri vstavaných modeloch má človek kúsok väčší výber. Úchytky na skrine, predné steny, časti skríň sa dajú väčšinou kombinovať úplne voľne. Tvorivosti sa medze nekladú! Kto má šťastie môže priamo včleniť aj jedálenský kútik. U oboch modelov, pri vopred zhotovenej ako aj individuálnej variante ostáva ešte stále možnosť, zaobstarať si kuchynskú linku samostatne a nechať ju vyrezať podľa želaného miesta. Dôležité je aby mala veľa miesta pre malých kuchynských pomocníkov a dostatočne veľkú plochu na prípravu jedál!

kuchynska barova stolicka

zdroj: http://www.momentoitalia.com/tutti%20file/living_bar_22.htm

Cenovo prijateľnou alternatívou malých miestností sú takzvané kompaktné kuchyne. Predstavujú snahu dať čo najviac vecí na čo najmenší priestor. Cieľová skupina často slobodných ľudí, pre ktorú sú tieto kuchyne určené má väčšinou v kuchyni k dispozícii len málo miesta. Keďže títo ľudia varia len pre jednu osobu, používajú sa tu nie len zmenšené kuchynské skrinky ale aj spotrebiče. Chladnička a rúra na pečenie sú menšie a často postačia len na dva taniere s cestovinami a paradajkovou omáčkou.

Ďalším veľkým trendom je otvorená kuchyňa. Táto kuchyňa je integrovaná do obývacej izby. Tu je však potrebné venovať pozornosť trom veciam. Za prvé, farba kuchynského nábytku by mala byť v súlade s obývacím priestorom. Za druhé, dobrý digestor je tu alfou a omegou, pretože inak by bola krémová sedačka ľahko zničená malými mastnými čiastočkami a pachmi jedla. Za tretie, zatvorené skrinky sú lepšie ako otvorené poličky alebo priehradky. Takto bude kuchyňa vyzerať vždy honosne a upratane a nie ako pestrofarebná komora na jedlo či pracovný kútik.

Či už rustikálny vzhľad s peknými zárezmi v dreve alebo puritánsky s lesklým lakom, pri výbere dizajnu sa medze nekladú, malo by to ale byť jednotné! Drevený obklad, ktorý roky dominoval v kuchyni, už predbiehajú dizajnérske kuchyne s veľmi lesklým červeným, bielym alebo čiernym povrchom kombinovaným s kovovými prvkami z ušľachtilej ocele. Klasický jedálenský stôl s rohovou lavicou a stoličkami okrem toho vystriedal bar s barovými stoličkami.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.