LED osvetlenie

LED-osvetlenie2

Dnes sa každý snaží šetriť energiu ale aj odľahčiť vlastnú peňaženku. Správna cesta k šetreniu vedie aj cez správne osvetlenie v dome alebo vo firemných priestoroch. Použitím LED osvetlenia môžete ročne ušetriť nemalé peniaze a potešíte tým ekológov a ochrancov prírody.

LED osvetlenie zažíva v posledných rokoch veľký BOOM. Takéto svetlo má najnižšie energetické nároky. Osvetlenie má aj veľmi dlhú životnosť, ktorú ocení snáď každý. Jednoduchá LED žiarovka by mala vydržať nepretržite svietiť až 5,5 roka. Ledkové osvetlenie neponúkajú výrobcovia len v jednej farbe alebo v jednom tvare či štýle. Trh je nasýtený rôznymi svietidlami s týmto osvetlením a tie majú rôzne farebné vyžarovanie, rozdielne uhly či zvláštny dizajn.

Medzi klasickou žiarovkou a LED osvetlením sú mnohé priepastné rozdiely. Klasická žiarovka má krátku životnosť a to kvôli jej zlému využitiu energie. Elektrická energia sa v žiarovke spotrebováva hlavne na teplo a len 5 % energie ide na vytvorenie svetla. To je neekologické a nehospodárne. LED osvetlenie nevyužíva tento princíp a energiu spotrebuje len na svetlo. Preto dosahuje vysoký výkon a má dlhú trvácnosť. Ďalšou prednosťou LED je, že nie sú rozbitné na rozdiel od normálnych žiaroviek. Klasické žiarovky preto radíme do skupín E, F, G a LED svietidlá sa väčšinou radia do energetickej kategórie A.

K najväčším výhodám ledkového osvetlenia patrí životnosť, nízka spotreba energie a minimálna údržba. K ďalším vlastnostiam patrí okamžitá maximálna svietivosť, možnosť častého zapínania a vypínania, odolnosť voči nárazom, žiadne infra alebo ultrafialové žiarenie. LED sa neprehrievajú a neobsahujú ortuť.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.