Luxusné postele pre váš interiér

FR20-postel-FORREST

Luxusná  posteľ, ktorá je vhodná na umiestnenie do priestoru je pre nie koho až extravagantným kúskom, no ale prečo by ste nemohli vybočiť zo stereotypu všedných dní tým, že si práve takúto posteľ zaobstaráte do svojho kráľovstva? Veď experiment v podobe dizajnového trendu vašej spálni určite pristane.

Pri výbere postele by ste sa mali riadiť hlavne priestorovými možnosťami spálne, pretože najvhodnejšie je zaobstarať si čo najväčšiu posteľ. To znamená, že lôžko pre jednu osobu by malo byť aspoň 200 krát 90 centimetrov. Otázkou však je, akú veľkosť zvoliť  v prípade, že ste sa rozhodli pre atypický tvar postele. Ideálny priemer kruhovej postele do priestoru je 200 až 250 centimetrov. Ide o nie veľmi obvyklý trend solitéru, ktorý býva najčastejšie umiestnení práve do stredu miestnosti. Aby v miestnosti pôsobil tento typ postele prirodzene, vyžaduje si viac priestoru okolo seba na rozdiel od postele ostrými hranami. Keďže sa nejedná o štandardný model, dizajnéri zámerne posúvajú hranicu fantázie ďalej než u klasických postelí. Veľmi často sa môžeme stretnúť s kruhovými posteľami na otočných podstavcoch s rotačným mechanizmom, s integrovaným spálňovým nábytkom, svietidlami a televízorom. Toto komplexné spálňové vybavenie často tvorí akúsi „spálňu uprostred spálne“. Štýlové kruhové postele sú k dispozícii v rôznych povrchových úpravách.

kruhova postel

zdroj: http://www.1contemporary.com/omegaRoundBed.html

Väčšinou sú vyrobené zlúčením niekoľkých materiálov. Stretnúť sa môžete s kombináciami dreva a laminátu potiahnutého fóliou doplnenými čalúnenými prvkami. Z ponuky si vyberie skutočne každý z vás, kto sa rozhodne investovať do dizajnového šperku pre vašu spálňu. Problém s výberom matracu a roštu nie je ani v prípade tejto netradičnej postele. Rovnako ako pri klasických dvojlôžkových postelí je možné si zvoliť pre každého z partnerov iný typ matraca pre váš väčší komfort. Týka sa to však len vybraných modelov. V prípade, že sa vás týka tento problém a máte záujem o kruhové lôžko je nutné informovať sa u odborníkov. Posledným možným otáznikom, ktorý vás môže strašiť pri rozhodovaní či si kruhovú posteľ zaobstarať alebo nie je čelo postele. Nie všetky kruhové postele majú čelo. Prevažná väčšina však čelo má a to z dôvodu, že ide o dôležitú časť rámu, ktorú každý z vás občas využíva. Hlavne pri čítaní v posteli. Pred samotným nákupom si kruhovú posteľ najprv vyskúšajte priamo v predajni a sústreďte sa nielen na komfort pri ležaní, ale predovšetkým na priestorové umiestnenie čiže či je pre vás príjemné zaspávať s pocitom, že sa sebou nemáte stenu. Ďalej je potrebné zvážiť či vám nebude chýbať spomínané čelo postele ako dôležitá súčasť rámu. Čo sa týka zdravého ležania na atypickej posteli dôležité je, aby ležacia plocha s ohľadom na výšku a váhu tela bola nosná, pri ležaní na boku musí byť zachovaná podpora chrbtice a pri ležaní na chrbte musí byť chrbtica prirodzene zakrivená. Mäkkosť ležacej plochy by mala zaručiť, aby nedochádzalo k obmedzovaniu krvného obehu a tiež pružnosť ležacej plochy by mala uľahčiť pohyby spiacej osoby.

Ďalším typom netradičnej postele je závesná posteľ, ktorá sa vyskytuje len v máloktorých domácnostiach, pretože to čo je originálne, nápadité a netradičné je zároveň aj nepraktické pre každodenné využívanie – to je so určite myslí veľa rodín. No nie je to prípad závesných postelí, ktoré za svojim exotickým vzhľadom skrývajú vysoké kvality vďaka, ktorým sú odporúčané aj odborníkmi na zdravé spanie. Preto ak zvažujete výmenu klasického a tak trochu všedného lôžka za niečo originálnejšieho, bude pre vás závesná posteľ tá pravá. Závesná posteľ je zaujme už na prvý pohľad.

zavesna postel_2

zdroj: http://www.zavesnepostele.cz/zavesne-postele-ze-dreva/

Vznášajúce sa lôžko zavesené na strope dekoratívnymi reťazami, lanami či tyčami dodá spálni exotický pôvab a kúzlo vzdialených teplých krajín. Celá konštrukcia navyše pôsobí veľmi odľahčene a vzdušne, preto je závesná posteľ ideálna do malých priestorov. Z hľadiska vzhľadu bodujú závesné postele na plnej čiare, u postele určenej ku každodennému používaniu je však zdravotné hľadisko dôležitejšie no aj v tejto oblasti závesné postele obstáli. Zdravé závesné lôžko by pre kvalitný spánok malo spĺňať rovnaké parametre ako lôžko klasické. Predovšetkým dbajte nato, aby bolo celé vyrobené z kvalitného materiálu, malo zdravotný matrac a rošt pre dostatočné odvetrávanie. Vhodné lôžko je nevyhnutné pre celkovú regeneráciu tela a načerpanie novej energie. Závesné lôžko je však zdravé aj pre psychiku a to v prípade ak ide o model s lanom alebo s reťazami vďaka, ktorým sa budete môcť na posteli mierne pohojdávať a lôžko sa bude prispôsobovať vašim pohybom. Tím posilníte a skvalitníte svoj spánok a podporíte proces relaxácie a uvoľnenia. Závesné postele sú taktiež aj vysoko bezpečné, pretože laná či reťaze a skoby majú vysokú nosnosť a to až niekoľko sto kilogramov. Niektoré modely majú dokonca závesný mechanizmus, pomocou ktorého posteľ vytiahnete a bezpečne ukotvíte ku stropu. Tieto nevšedné lôžka vám tak môžu pomôcť nielen pri problémoch s nespavosťou, ale aj s nedostatkom miesta.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.