Moderné kované postele

VENECJA POSTEL

Posteľ na spanie patrí k základnému vybaveniu každej domácnosti. Ak práve rekonštruujete spálňu  alebo sa sťahujete do nového bytu a chcete si zaobstarať nové vybavenie máte hneď príležitosť si taký druh nábytku zakúpiť. V prípade, že si nemôžete vybrať zo širokého sortimentu drevených postelí, ktoré sú na trhu ľahko dostupné, potom môžete siahnuť po posteliach moderných, akými sú napríklad kované postele.

Základné aj ozdobné kovanie tvorí ojedinelé spojenie netradične praktického nábytku a zároveň okrasného prvku. Väčšina takýchto  druhov postelí je vyrobená, buď z plných, alebo zo silnostenných materiálov, čo má podstatný a rozhodujúci vplyv na ich životnosť, pričom záleží aj na voľbe matraca. Ich montáž je veľmi jednoduchá, pretože sa na ich zloženie nepoužívajú žiadne šrauby. Svojim univerzálnym vzhľadom sa hodia tak do moderného interiéru ako aj do bytu so starším vybavením. Jednou z možných variant ako previesť rekonštrukciu spálne je nechať si zhotoviť drevené obloženie a do takéhoto priestoru umiestniť kovanú posteľ. Povrchová úprava kovaných postelí býva často vo farbe prirodzeného kovu alebo je na nich aplikovaný špeciálny náter v podobe práškovej vypaľovanej farby, z ktorej máte na výber z množstva rôznych odtieňov. Na vaše prianie je možné zhotoviť aj povrchovú úpravu v takzvanej grafitovej čiernej farbe, ktorá je pre moderný interiér súčasných trendov veľmi vítaná, pretože sa k nej hodí mnoho druhou ostatného nábytku. Dostatočne širokým matracom sa môže posteľ vybaviť ako dvojlôžko pre manželský pár.

Kované postele pôsobia jemným, ale zároveň osobitým dojmom. Často si ich ľudia zaobstarávajú aj do spálne menších rozmerov, kde nedochádza k zaplneniu celého priestoru jedným kusom nábytku. Systém spojenia čela a bočníc je riešený formou vreciek a klinov bez akýchkoľvek ďalších prídavných šráub, čo je jedným z prvkov zaisťujúcich stabilitu postele. Posteľ teda do seba jednoducho zapadne a používaním sa stále viac upevňuje. Toto je zásadný rozdiel oproti šraubovaným posteliam, kedy je potrebné priebežne kontrolovať spoje a prípadne ich doťahovať. Výhodou kovaných postelí je aj vysoká pružnosť a pritom pevná stabilita, ktorá je vďaka špecifickej konštrukcii bezpečne zaručená.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.