Marmoleum – ekologická podlaha

Marmoleum - hlavný

Marmoleum bol známy už v devätnástom storočí, ale jeho výhody začali ľudia objavovať krôčik po krôčiku. Marmoleum je čisto prírodný materiál. Tí, ktorí sa snažia žiť ekologicky, ocenia prírodné zloženie marmolea. Skladá sa z dobre obnoviteľných zdrojov. Ak nám doslúži, môžeme ho jednoducho spáliť, alebo kompostovať.

Má taktiež výbornú životnosť, slúžiť nám môže tridsať až päťdesiat rokov. Dobre vedie teplo, je vynikajúce pre podlahové vykurovanie. To však nie je nevyhnutné, pretože samé marmoleum je teplejšie, ako klasické linoleum, či ako obľúbené plávajúce podlahy. Má taktiež baktériostatické vlastnosti, potláča množenie baktérií a mikroorganizmov, je veľmi výhodné pre alergikov a ľudí, ktorí trpia astmou. Ak sa prechádzame po marmoleovej podlahe cítime sa príjemne a navyše má schopnosť tlmenia prílišného hluku. Na samotnej podlahe je nanesené ochranná vrstva polyméru, podlaha sa tak stáva odolná voči poškodeniu.

Marmoleum-1Ak  sa nám náhodou podarí spáliť povrch podlahy, stačí ak starú vrstvu zoškrabeme a pretrieme novým náterom. Podlaha je potom, ako nová. Okrem toho ho môžeme zakúpiť v rôznych farbách. Odlišné sú aj varianty prevedenia, môžeme si poskladať farebnú podlahu zo štvorčekov, alebo obdĺžnikov. Ak nemáme dostatok času na čistenie a umývanie podlahy, mnohých poteší, že podlaha z marmolea nie je príliš náročná na údržbu. Stačí ak ju pretrieme mopom a je jednoducho očistená. Pri väčšom riadení stačí, ak použijeme obyčajný čistiaci prostriedok a vodu.

Niektorí si sťažujú, že ak pridajú parfumovaný čistiaci prípravok do vody, podlaha začne zapáchať. To však trvá iba dovtedy, kým podlaha neuschne. Zatiaľ čo klasické PVC, ktorému u nás často hovoríme linoleum, čo je však nesprávne, nebýva dosť vzhľadné pre obývacie izby s marmoleom je to trochu odlišné. Jeho obmedzenie spočíva najmä v tom, ako luxusne by mala podlaha v jednotlivej miestnosti vyzerať. Marmoleum vzhľadovo nenahradí prírodné drevo ani luxusný koberec.

Marmoleum-3

Netreba čakať ideálnu podlahu pre každé potreby, marmoleum sa naozaj hodí tam, kde uprednostňujeme praktickosť, ale aj estetické požiadavky. Marmoleum môžeme dostať v rôznych cenách. Záleží od typu a farby jednotlivej podlahy. Cena je však vyššia, ako pri laminátových podlahách, ale na druhej strane nižšia, ako pri drevených.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.