Masívny záhradný nábytok

MO 101

Asi každý človek túži po úhľadnej a útulnej záhrade. Mnohí vyžadujú aby sa ich hostia, priatelia a rodina cítili na návšteve u nich doma veľmi dobre. Takéto pocity môže zabezpečiť len kvalitný záhradný nábytok z dreveného masívu.

Práve smrekové masívne drevo môže z vašej záhrady vyčarovať to pravé miesto pre relax, oddych ale i zábavu. Záhrada bez pekného, elegantného a pritom stabilného či pevného posedenia ani nie je poriadna záhrada.

Zdravé, dokonale vysušené drevo je ideálnym materiálom pre stavbu záhradného nábytku. V našich klimatických podmienkach je na výrobu najvhodnejší smrek a to vďaka svojím jedinečným vlastnostiam. Je dokonale pružný a nevyskytujú sa v ňom žiadne výrony živice. Tento nábytok z takéhoto kvalitného dreva bude vždy dokonale hladký, čistý a príjemný na dotyk.

Dnes výrobcovia ponúkajú veľmi kvalitné drevené záhradné zostavy ale vy si môžete poskladať aj svoju individuálnu zostavu z masívnych stolov, stoličiek, sedačiek či hojdačiek. Vybrať si môže naozaj každý. Dobrý a kvalitný dodávateľ Vám zaručí, že získate ten najkvalitnejší záhradný nábytok a ešte pritom zaplatíte aj priaznivú cenu.

Keď záhradný nábytok, tak jedine z dreva

Ak chcete, aby vám nábytok do záhrady dlho vydržal a zároveň aby pekne vypadal, uvažujte o nábytku z dreva. Drevený záhradný nábytok dobre odoláva slnku i dažďu. Pri správnej údržbe bude pekne vypadať dlhé roky. Vďaka svojmu dizajnu a farbe sa naviac stane prirodzenou súčasťou vašej záhrady či domu. Nábytok z plastu je síce lacnejší než ten z dreva, no nie je stabilný a príliš pevný. Veľmi veľa majiteľov má naviac aj skúsenosti s tým, že takýto plastový nábytok sa zlomí alebo popraská.

MO-102

Ak už páli slnko alebo je chladné počasie, drevený záhradný nábytok sa nerozpáli a ani človek nebude nepríjemne chladiť. Záhradný nábytok z plastu môže svojho majiteľa ale dosť potrápiť v tomto smere.

Výhodou dreveného nábytku do záhrady je predovšetkým prirodzená krása prírodného materiálu a dlhodobá životnosť. Ďalšou výhodou je, že drevo je ideálne pre kombináciu s modernými materiálmi ako sú sklo alebo kov.

Dôležitou podmienkou pri kúpe nábytku je aj požiadavka na pohodlnosť. Preto pri nákupe venujte pozornosť tomu, aby boli napríklad kreslá a stoličky polohovateľné. Pri ležadlách je veľmi pohodlné, keď môžete hýbať s časťou pre chrbát alebo nohy. Pri kúpe by ste mali dávať pozor aj na hrúbku stola, ktorá by mala byť aspoň 2,8 centimetra. Pri výbere sa obráťte na odborníka a ten Vám určite rád všetko vysvetlí a poradí aký nábytok by sa hodil práve do tej Vašej záhrady.

V dnešnej rýchlej a uponáhľanej dobe, kde sú mnohí z nás unavený záplavou najrôznejších dizajnov, trendov a štýlov, vás na záhrade či terase poteší kúsok tradície v podobe kvalitného záhradného nábytku z dreveného materiálu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.