Matrac ako odpoveď na problémový spánok

http://www.overstock.com

Každý sme to už zažili. Nemôžete v noci spať, prehadzujete sa z jednej strany na druhú a ráno vstávate dolámaný, prípadne s bolesťou chrbtice.

Všetky tieto ťažkosti môžu byť spôsobené práve matracom. Zrejme tak budete potrebovať nový matrac. Ten sa zvyčajne mení každých osem rokov.

Na základe spánkových návykov, je dobré si zistiť ešte pred kúpou, rôzne typy matracov, ktorý by vám najlepšie vyhovoval. V ponuke sú vzdušné, pamäťové, pružinové, polyuretánové, latexové, matrace zo studenej peny a mnoho ďalších. Pamäťová pena je skvelá tým, že kopíruje obrysy vášho tela. Pri spánku vám zabezpečí pohodlie a ráno sa zobudíte bez bolestí svalov, kĺbov či stuhnutosti.

matrac_1

http://www.overstock.com

Penové matrace sa vyrábajú v rôznej hustote i hrúbke. Aj tvrdosť matraca je dôležitý faktor, na ktorý musíte dbať pri výbere. Tak isto ako aj hmotnosť ľudí. Väčšina matracov má uvedenú maximálne doporučené zaťaženie. Samozrejme matrace sú k dispozícii v rozličných cenových reláciách. Je vhodné si vybrať kvalitný matrac, ktorým na niekoľko rokov investujete do svojho zdravia. Matrac potrebuje byť dobre prevzdušnený. Jeho súčasťou by mal byť aj pevný alebo polohovateľný rošt. Doplniť a skvalitniť spánok môžete aj pohodlným vankúšom z pamäťovej peny.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.