Mix štýlov: Darované, zdedené a z bazáru

Mix štýlov - hlavný

Ako v móde, tak aj v zariadení je teraz dovolené divoko kombinovať! Starožitné skrinky s umeleckou dekoráciou stoja vedľa futuristických dizajnérskych lámp, babičkina starodávna lampa na parádnom stole v štýle bauhaus.

V trme-vrme sa dajú spojiť všetky smery a štýly a zrealizovať vlastné nápady a tak dostane byt rýchlo osobitý šmrnc. Aby to všetko pôsobilo harmonicky, mal by si dbať niektoré pravidlá.

Aj keď sú zmiešané viaceré štýly – jeden by mal prevládať. Nábytok a doplnky s rôznym vzhľadom sú v harmónii ak je farebný odtieň čo najpodobnejší. Kombinované predmety by mali mať rovnakú hodnotu. To znamená, že k masívnemu stolu patrí ťažká čaša z ušľachtilej ocele. K jemnej stoličke poduška u priesvitnej látky. Napätie spôsobí kombinácia lesknúceho sa lustra a supermoderných stoličiek z plexiskla. A prísne zariadenú obývačku uvoľní kvietkovaná tapeta. Ak je vzor abstraktný nestratí sa ani grafické pôsobenie priestoru.

Mix-štýlov-2

Mix štýlov vyjde aj s menším rozpočtom: Nie len starožitné vzácnosti, aj originálne úlovky z blšieho trhu sú teraz v trende. S kúskom šikovnosti sa dajú poškodené kúsky rýchlo oživiť. Lampa sa prebudí snovým tienidlom k novému životu. A stará komóda dostane nové biele nalakovanie. Tak bude farebne lepšie ladiť s ostatným zariadením. Tip: Starožitný nádych dosiahneš, keď farbu nanesieš len tenko a veľmi sucho. Potom úplne nekryje ale tvorí jemné pásy.

Mix-štýlov-3

V jednotnom farebnom odtieni sa znášajú nie len rôzne štýly nábytku, ale aj vzory. Medzitým upokojuje neutrálny, jednoduchý dizajn a sprostredkúva spojenie medzi obdobiami.

Naša rada: Pri miešaní rôzny štýlov je menej viac. Len tie najdôležitejšie a najobľúbenejšie kúsky nábytku by mali ostať.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.