Rekonštrukciu kúpeľni by sme nemali podceniť

Kúpeľňa - hlavný

Rekonštrukcia kúpeľne znamená krok dopredu. Zvyšuje sa tak štandard kúpeľne a môžeme ju využívať dlhší čas. Ak sa zveríme do rúk odborníkov, nemusíme sa báť, veď aj tak samotný štýl a dizajn kúpeľne vyberáme predsa my samotní. Pred rekonštrukciou by sme však nemali zabúdať na pár vecí, aby sme predišli veľkým chybám.

Skôr, ako sa pustíme do samotnej rekonštrukcie mali by sme si dobre popozerať katalógy so sanitárnym nábytkom, alebo obísť predajne s podobnou tematikou. Vďaka tomu si môžeme dôkladne uvážiť, čo sa nám bude páčiť a čo naopak nie. Pri výbere umývadla, vani, či sprchovacieho kútu by sme mali predovšetkým myslieť na priestor, ktorý máme k dispozícii. Chcieť za každú cenu rohovú vaňu, hoci sa nám ledva zmestí do kúpeľne umývadlo, je veľmi unáhlené. Určite sa budeme príjemne cítiť aj v kúpeľni, ktorú zdobí atypická vaňa a zaberá oveľa menej priestoru, ako rohová.

Kúpeľňa-1dAk máme svoju vlastnú predstavu o zariadení v kúpeľni, nebude zlé, aj napriek tomu si dať poradiť od odborníkov, ktorí sa predsa do toho viac rozumejú ako my. Nemali by sme si za každú cenu stáť za svojím a rozhodovať sa  z viacerých možností. Kúpeľňa nemusí byť zaujímavá len svojou veľkosťou, či už sa na to pozrieme z praktickej, alebo estetickej stránky. Originalitu docielime kúpou vhodných doplnkov, či políc. Popracujme trochu s našou predstavivosťou a docielime originálny a zároveň jedinečný vzhľad interiéru.

Treba si uvedomiť aj tú skutočnosť, že kúpeľňu budeme využívať niekoľko rokov. Určite nie je tento návrh univerzálny a nemôže vyhovovať každému z nás. Kúpeľňa môže mať mnoho podôb a môže mať rôzny dizajn.

Kúpeľňa-3d

Dobrá rada nikdy nie je na škodu:

• Pre kúpeľňu a WC by sme mali zvoliť jednoduchý základný obklad v zaujímavom formáte. Ako doplnok nám môžu slúžiť prvky iného formátu a farby, zaujímavo pôsobí aj úzky pruh mozaiky. Okrem klasického horizontálneho členenia môžeme skúsiť využiť aj zvislé prvky – kúpeľňa tak bude pôsobiť viac zaujímavejšie. Zároveň nemusíme vymýšľať dáke zložité kombinácie. Toto riešenie nás môže stáť aj o niečo menej.
• Miesto nástenného zrkadla by sme mali radšej skúsiť zrkadlo, ktoré bude zabudované priamo medzi dlaždice. Je to zaujímavé a v dnešnej dobe čoraz častejšie používané riešenie. Pri zrkadlách si môžeme vybrať aj z rôznych rámov, v rôznych materiálových prevedeniach.
• Pri zrkadle nemusíme mať zakaždým osvetlenie. Pri správne zvolenom bodovom osvetlení budeme mať dostatok osvetlenia v celej miestnosti.
• Umývadlo je výhodné zakúpiť si spolu so skrinkou, alebo odkladacími plochami – je to veľmi praktické a také miesto ocení určite každý z nás.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.