Mladí využívajú hypotéku na kúpu bytu radšej, ako by si za ňu mali postaviť rodinný dom. Je to správne riešenie?

rodinny dom

Mladí ľudia vo veku do tridsiatych rokov si oveľa radšej kúpia prerobený byt, či kompletne zariadený dom, ako by sa mali vrhnúť do výstavby nového rodinného domu. Stavba a iné záležitosti okolo nej sú pre nich nie príliš lákavá záležitosť.

Žiadajú o nižšie hypotekárne úvery a žiadatelia sú vo veku od 25 do 30 rokov. Zo štatistík vyplýva, že viac ako tretina hypotekárnych úverov bola použitá na kúpu bytov a zjednávali ju mladí ľudia do 30 rokov. Druhé miesto obsadila kúpa už hotového rodinného domu. Do výstavby vlastného domu sa mladí akosi nehrnú.

Úvery hypotéky

Zaujala Vás predstava vlastného bývania a chceli by ste ju zrealizovať? Alebo Vás snáď láka zaobstarať si nejaký bytík či chalupu, na ktorú by ste jazdili relaxovať? V tom prípade budete určite riešiť Vašu finančnú situáciu. V dnešnej dobe už nie je vôbec žiadny problém zistenie, že pre uskutočnenie Vašich plánov nemáte našetrené dostatok peňazí.
Existuje veľa možností, ktorými možno absenciu finančných prostriedkov riešiť.
Pomáhajú nám v tom banky, nebankové inštitúcie a napríklad aj stavebné sporiteľne. Takmer každý, kto začne s výberom vhodnej pôžičky, narazí na problém. Ponúk je na slovenskom trhu tak veľa , že ​​sa v nich obyčajný laik nemá šancu zorientovať. Vďaka nim sa dozviete základné aj podrobnejšie informácie o svete financií. Ak Vás napríklad zaujímajú dostupné varianty pôžičiek na financovanie bývania, nahliadnite do rubriky pôžičky hypotéky Tu sa dozviete všetko, čo by sa Vám mohlo pri hľadaní toho najvýhodnejšieho riešenia hodiť. K dispozícii sú Vám napríklad užitočné tipy a rady. S ich pomocou sa ľahšie vyhnete najčastejším chybám, ktorých sa ľudia dopúšťajú.

kalkulacka

zdroj: http://www.mournetrainingservices.co.uk/hplc_calculator.html

Hypotéku si môže zriadiť každý

Hypotéky patria medzi veľmi obľúbený typ úveru. Sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí sa rozhodli investovať do nehnuteľnosti. Ak sa aj vy chystáte postaviť, rekonštruovať či kúpiť dom, byt alebo záhradu, bez hypotéky sa pravdepodobne nezaobídete. Problém je však v tom, že rovnako ako všetky bankové úvery i pre hypotéky sú veľmi prísne podmienky pre zriadenie úverov. Ak máte nízky príjem, alebo záznam v registri dlžníkov, banková hypotéka vám bude zamietnutá. Riešením je kvalitná a môže byť aj nebanková hypotéka, ponúkaná nebankovými spoločnosťami.
Tento produkt patrí medzi vyhľadávané. Tieto hypotéky sú zriaďované nebankovými spoločnosťami, ktoré využívajú prázdne miesto na trhu, ponúkjú tak úvery aj rizikovým klientom. Ak práve vám bol úver tohto typu v banke zamietnutý, nebanková alternatíva je dobrou voľbou. Pre koho je určená?

Ak máte nízky príjem, nebanková hypotéka je pre vás možnou voľbou. Pre zriadenie totiž nepotrebujete doklad o výške príjmov, úver vám bude zriadený bez ohľadu na to, koľko zarábate. Hypotéku tohto typu si tak môžete zaobstarať aj v prípade, ak ste nezamestnaní. Obľúbená je hojne aj medzi ženami na materskej dovolenke.
Tento produkt je dobrou voľbou aj v prípade,  Ak ste niekedy mali problémy so splácaním a ocitli ste sa v registri dlžníkov. Je známym faktom, že banka nezriadi hypotéku nikomu, kto má v registri dlžníkov záznam. Bohužiaľ aj niekoľko rokov potom, čo všetky dlhy splatíte, sa v tomto registri budete ďalej nachádzať. Práve tu sú nebankové pôžičky alternatívnym riešením.

peniaze

zdroj: http://italy-to-day.blogspot.sk/

Existuje aj produkt americká hypotéka, ktorý je vhodný pre všetkých, komu vyhovuje typ hypotéky ale peniaze chce investovať do niečoho iného ako do nehnuteľnosti. Americká hypotéka je tzv. Bezúčelový úver, pri zriaďovaní teda nemusíte uvádzať, ako budete s peniazmi nakladať.
Americká hypotéka aj Nebanková hypotéka sú veľmi žiadané produkty, o ktoré je záujem. Ak hľadáte kvalitný úver, výberom jedného zo spomínaných produktov neurobíte chybu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.