Posteľ, ktorá dokonale upúta naše dieťa a bude sa v nej cítiť príjemne.

4752

Kvalitný spánok je veľmi dôležitý nielen pre nás dospelých, ale predovšetkým pre naše deti. Práve oni potrebujú dostatok energie na učenie, rast, či vývoj. Vysvetľovať im to občas nie je ľahké, preto by sme mali siahnuť po posteli, ktorá svojim dizajnom a prevedením upúta pozornosť nejedného malého nadšenca.

Zaobstarajme svojim deťom posteľ, ktorá im poskytne dokonalé dobrodružstvo a budú sa do nej hrnúť s nadšením. Dizajnéri sa práve v posledných rokoch zameriavajú na detské postele, ktoré im dodajú nádych fantázie, farebnosť a nespočetnú zábavu. Či už kúpime deťom posteľ v tvare auta, hradu, vždy by sme mali dodržať určité zásady. Vždy by sme mali nakupovať od serióznych obchodníkov a od kvalitných výrobcov, ktorí dodržujú zásady bezpečnosti.  Pre detské postele existujú normy, ktoré musia výrobcovia splniť, zvlášť pri posteliach poschodových. Každá posteľ musí mať dostatočne stabilnú konštrukciu. Deti sa na posteli okrem spania radi hrajú a šantia, preto by sme mali dbať na to, aby sa posteľ pri väčšom zaťažení neprevrátila. Posteľ by mala byť vyrobená zo zdravotne vyhovujúcich materiálov, ideálne je drevo, ktoré nie je namorené netoxickými látkami. Dôležité je, aby sme posteľ odskúšali, či je dostatočne pevná a v prípade poschodových postelí treba skontrolovať, či je rebrík dostatočne pripevnený. Každá kvalitná posteľ by mala mať označené miesto, kde musí končiť matrac, ak by sme použili matrac vyšší , prestala by fungovať bezpečnostná zábrana a dieťa by mohlo spadnúť. Pozrieť by sme si mali aj dodržanie bezpečných rozmerov medzi jednotlivými prvkami postele, tie by nemali prekročiť 7,5 cm.

Skontrolovať musíme aj to, či majú rohy postele zaoblené konce. Nemali by sme zabudnúť na to, že dieťa do šiestich rokov by sme nemali dávať na poschodovú posteľ, pretože hrozí riziko pádu počas spánku. Táto skupina detí máva obvykle veľmi tvrdí spánok, môžu ísť niekedy v noci za rodičmi a vôbec si to na druhý deň nemusia pamätať. Nevýhodou poschodových postelí je aj horšia kvalita vzduchu. Teplý a vydýchaný vzduch sa sústredí najmä pri strope. Veľký problém pri poschodovej posteli nastane aj vtedy, keď náš drobec ochorie. Predsa len starostlivosť o choré dieťa je pri takomto type postele o niečo zložitejšie.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.